Zaburzenia odżywiania terapia
Zaburzenia odżywiania. Kto powinien z niej skorzystać?
Zaburzenia odżywiania nigdy nie są łatwym tematem. Głównie dlatego, że często dotyczą nie tylko jednej osoby, ale i całej jej rodziny i bliskich osób. Problemy z żywieniem rzutują bowiem na całe życie zarówno osobiste, rodzinne, jak i zawodowe. Osoba zmagająca się z nimi potrzebuje kompleksowego wsparcia, które zagwarantowane zostanie na wielu płaszczyznach. Właśnie dlatego, gdy w grę wchodzą zaburzenia odżywiania, terapia jest najlepszym wyborem, aby powrócić do pełni sił i zdrowia. Warto również udać się do lekarz dietetyk Olsztyn.
Terapia zaburzenia odżywiania – tylko pod okiem specjalisty
Doświadczenie w leczeniu zaburzeń odżywiania ma ogromne znaczenie. Do każdego pacjenta dopasować trzeba indywidualną terapię, która pozwoli mu wyjść z choroby i przyspieszy powrót do dawnego życia. Dzięki mojemu doświadczeniu i wieloletniej pracy z różnymi pacjentami wiem jak dobierać najskuteczniejsze metody, które pozwalają robić kroki naprzód i powoli wychodzić z zaburzenia. W pracy psychodietetyka kieruję się dobrem pacjentów, historią ich choroby, jej długością i bodźcami, które pchnęły go w sidła choroby. Jeśli szukasz wsparcia dla siebie lub bliskiej sobie osoby, terapia zaburzenia odżywiania będzie najlepszym wyborem.
Terapia zaburzenia odżywiania. Jak przebiega?
Każda terapia związana z leczeniem zaburzeń odżywiania musi zostać dopasowana indywidualnie pod konkretnego pacjenta. Tylko znając jego uwarunkowania, cele i kondycję psychiczną, ocenić można, jakie działania przyniosą najlepsze rezultaty.
Terapia dopasowana do danego zaburzenia
Poza dopasowywaniem przebiegu terapii do konkretnego pacjenta dobrana musi być ona także do danego zaburzenia. Inaczej pracuje się z osobami cierpiącymi z powodu anoreksji, a jeszcze inaczej, gdy w grę wchodzi kompulsywne objadanie się. Zaburzenia odżywiania to nie tylko głodzenie się i liczenie kalorii, ale także niekontrolowane przyjmowanie znacznej nadwyżki kalorycznej. W obu przypadkach zaburzenia odżywiania mogą być bardzo niebezpieczne i prowadzić do wyniszczenia organizmu. Choroba odbiera siły i chęć życia. W równym stopniu dotyka kobiety, jak i mężczyzn. Chorują nie tylko osoby bardzo młode, w tym dzieci i nastolatki, ale i osoby dorosłe, które na pozór zdają się prowadzić stabilne życie. Zaburzenia odżywiania rzutują na całe otoczenie danej osoby. Wiele oczywiście zależy od stopnia zaawansowania choroby. To dlatego, im szybciej skorzysta się z terapii, tym większe szanse na powrót do normalności.