Dbaj o siebie w każdym wieku!

17 sty 2021

Dbanie o własne zdrowie jest niezwykle ważne. Warto o tym pamiętać w każdym wieku i regularnie chodzić na kontrole oraz okresowe badania do specjalistów. Szczególnie ważne jest to w przypadku seniorów, którzy z wizyt lekarskich powinni korzystać jeszcze częściej, aby na długo pozostać sprawnym.

Jak stymulować umysł osoby starszej?

Zdarza się, że z wiekiem coraz częściej zapomina się nawet o otaczających sprawach. Zaniki pamięci nie są rzadkością, ale, z całą pewnością znacząco obniżają komfort życiowy i wpływają na ogólny stan zdrowia i samopoczucia osoby starszej. Osoba z demencją może czuć się niepotrzebna lub wręcz może czuć się dla innych ciężarem. Z tego powodu w codziennej stymulacji mózgu warto wykorzystać zabawy dla osób z demencją. Znacząco poprawiają one, zarówno pamięć, jak i koncentrację. Większość z nich można spokojnie praktykować samemu w domu. Nie są one skomplikowane, ale doskonale wpływają na stan umysłu i polecane są już od samych początków demencji.

Jak zaradzić na problemy ze stopami?

U osób starszych często pojawiają się również problemy ze stopami. Warto jednak wiedzieć, że i temu można skutecznie zaradzić. W tym celu sprawdzi się doświadczony podolog. Warszawa ma naprawdę wielu świetnych specjalistów, którzy pomogą rozwiązać każdy problem, który związany jest ze zdrowiem stóp. W zakres wchodzą również zajęcia fizjoterapeutyczne, które często pomagają całkowicie rozwiązać dany problem. Nie warto jednak czekać, aż problem przybierze na sile, a więc najlepszym rozwiązaniem będzie wczesne zgłoszenie się do podologa. Każdy specjalista podchodzi do pacjenta indywidualnie, dzięki czemu możliwe jest całkowite poradzenie sobie z dolegliwością, a pacjent czuje się komfortowo. Do podologa zgłosić się można także na leczniczy masaż stóp.

Lecznicza terapia tlenem

Na znaczeniu zyskuje także tlenoterapia domowa, która ma bardzo szerokie zastosowanie, które idealnie sprawdza się przy wielu dolegliwościach, zwłaszcza u osób starszych. W ramach zabiegów z wykorzystaniem tlenu skorzystać można ze wsparcia lekarza lub pielęgniarki, a także zakupić prywatny sprzęt, aby zawsze mieć do niego nielimitowany dostęp. Tlenoterapia polega na zwiększeniu ilości tlenu w powietrzu, którym oddycha pacjent. Zazwyczaj stosowana jest ona u osób z problemami płucnymi oraz po różnych chorobach związanych z układem oddechowym, takie jak poważne zapalenia płuc. To właśnie dlatego polecana jest osobom starszym, którym powierzchnia płuc naturalnie może ulegać kurczeniu się, co utrudnia pełne nabieranie powietrza.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.