Zdrowie na pierwszym miejscu

19 paź 2021

Ostatnie kilkanaście miesięcy jeszcze bardziej ograniczyło liczbę kroków, jakie wykonujemy w ciągu dnia. Już przed wybuchem pandemii prowadziliśmy bardzo siedzący tryb życia, który poprzez pracę zdalną jeszcze bardziej się pogłębił. Czas pomału wracać do formy i wyrobić sobie zdrowie nawyki, dzięki którym poczujemy się znacznie lepiej.

Pomoc profesjonalistów

W powrocie do formy zawsze warto posłuchać rad ekspertów. Niezależnie od tego, czy mówimy tutaj o ponownej nauce języka obcego czy zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów - specjaliści w tym zakresie znacznie lepiej wiedzą, czego konkretnie potrzebujemy. Nie inaczej jest z naprawą naszych pleców, które dla wielu z nas stanowią duży problem. Jeżeli cierpieliśmy wcześniej na bardziej poważne urazy, konieczna może być rehabilitacja. Legnica, Wrocław, Lubin - w wielu miastach znajdziemy najwyższej jakości profesjonalistów w tym zakresie. Oczywiście nie każdy ból w okolicy kręgosłupa oznacza długą i żmudną rehabilitację. Czasami kilka wizyt u fizjoterapeuty znacząco pomaga w wyeliminowaniu sztywności mięśni w odcinkach barkowych oraz lędźwiowo-krzyżowych.

Kształcenie zdrowych nawyków

Wbrew pozorom nie trzeba ruszać do sklepu po markowe ciuchy sportowe i udać się na siłownię w celu osiągnięcia lepszego samopoczucia. Niektóre z urazów można bardzo łatwo wyeliminować poprzez regularne stosowanie kilku prostych sposobów, które mogą wejść w nawyk. Poduszka modelująca głowę świetnie posłuży do rozluźnienia szyi już po kilku dniach odpowiedniego leżenia. Dalej można zmienić swoje nawyki żywieniowe. Wystarczy ograniczyć napoje gazowane oraz alkohol i zastąpić je wodą, żeby poczuć różnicę w swoim codziennym samopoczuciu. Nie zaszkodzi również rozpoczynać swojego dnia od aktywności fizycznej Kilka minut rozciągania przed pierwszym chwyceniem za telefon na pewno wywoła duży entuzjazm ze strony naszych mięśni.

Zacznijmy od podstaw

Jeżeli funkcjonujemy przede wszystkim w przestrzeni domowej, to nie zwracamy aż tak szczególnej uwagi na wygląd. Oczywiście, w przypadku wideokonferencji z szefem lub bardzo ważnym klientem ubieramy się elegancko, aczkolwiek cały czas siedzimy w ulubionych skarpetkach bez butów. Skoro w trakcie pracy zdalnej przekładamy wygodę ponad wygląd, to być może warto zastanowić się o wpleceniu zdrowia do tej układanki. Wystarczy zainwestować w obuwie medyczne. Męskie modele oraz damskie dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, a ich specjalna budowa pozwala na utrzymywanie odpowiedniej postawy całego ciała.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.