Zdrowe stawy pod kontrola. Sprawdź, o czym pamiętać, aby zachować sprawność

24 wrz 2021

Sprawność ruchowa jest niezwykle ważna. Dzięki zachowaniu sprawności można szczycić się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez długi czas. Ułatwione jest także samodzielne funkcjonowanie. W związku z tym bardzo ważne jest to, aby od razu reagować, gdy dojdzie do kontuzji, stawy zaczynają boleć, albo pojawiają się trudności w poruszaniu się. W wielu przypadkach szybka reakcja przynosi bardzo pozytywny efekt.

Kiedy zdecydować się na rehabilitację?

Mechaniczne urazy stawów, wypadki, czy zwyrodnienia zawsze osłabiają sprawność i dodatkowo powodować mogą reakcje bólowe. Często potrafią one być na tyle uciążliwe, że skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. W takim przypadku skorzystanie z usług rehabilitanta, jest wręcz obowiązkowe! Warto zobaczyć, gdzie najbliżej znajduje się profesjonalna rehabilitacja. Legnica to jedno z polecanych miejsc, ale naturalnie godne zaufania gabinety znaleźć można praktycznie w każdym mieście. Odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja potrafi zdziałać cuda i w nawet kilka tygodni przywrócić sprawność po urazie. Podstawą jest jednak profesjonalne podejście, odpowiednio dobrane ćwiczenia, oraz systematyczność.

Poduszka, która przy okazji modeluje główkę dziecka

Odpowiednio dobrane akcesoria są istotne nie tylko w przypadku dorosłych, ale i niemowląt, które dopiero się rozwijają, a ich układ kostny dopiero się kształtuje. Dopasowując specjalistyczne poduszki można mieć absolutną pewność, że dziecko będzie prawidłowo ułożone i nie grozi mu żadna deformacja. To dlatego już w pierwszych tygodniach życia malucha warto wybrać dobrej jakości, certyfikowaną poduszkę, która modeluje główkę i jej ułożenie. Poduszka modelująca główkę przede wszystkim redukuje nacisk, jaki wywierany jest na główkę, co przy okazji zapobiega jej deformacji. Tego typu poduszka z powodzeniem może być stosowana, zarówno w łóżeczku, jak i w czasie zabawy.

Dlaczego warto nosić obuwie medyczne?

Kolejnym sposobem na to, aby skutecznie dbać o swoje zdrowie, a przede wszystkim o stawy i kręgosłup, jest wybieranie dobrej jakości obuwia medycznego. Obuwie medyczne męskie polecane jest przede wszystkim osobom, które cały czas pozostają w ruchu. Takie modele zauważyć można często u lekarzy, czy farmaceutów, choć zdecydowanie polecane są one wszystkim tym, którym zależy na utrzymaniu odpowiedniej postawy. Takie buty są odpowiednio wyprofilowane, co sprawia, że są bezpieczne dla stawów, odciążają je i zapewniają im odpowiednią amortyzację. Równocześnie są także antypoślizgowe.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.