Zdrowe nawyki, które możesz wprowadzić w swoim domu

16 cze 2022

Z jakiegoś powodu szkodliwe nawyki łatwo się zakorzeniają, a zdrowe szybko zostają zapomniane. Zdrowe sprawiają, że nasze życie staje się jeszcze lepsze Oto kilka naszych dobrych pomysłów, którymi chcemy Cię zainspirować i które możesz wprowadzić w swoim domu.

Wspólne posiłki i rozmowy

Kiedy jemy razem, mamy tendencję do sięgania po zdrowsze pokarmy niż wtedy, gdy jemy sami lub w biegu. Spożywamy więcej warzyw i zbóż, rzadziej przetworzoną i tłustą żywność. Według badań dzieci, które spożywają posiłki razem jako rodzina, uzyskują lepsze oceny i znacznie rzadziej sięgają po alkohol, papierosy, czy narkotyki. Jeśli Twoi bliscy jedzą teraz posiłki osobno, to oddala Was od siebie. Zacznij od dwóch wspólnych kolacji w tygodniu i trzymaj się tego. Z biegiem czasu zwiększaj częstotliwość, aż dzielenie się posiłkami stanie się codziennością. Wspólne posiłki to pretekst do wręczani sobie małych upominków. Nie muszą być drogie. Tu liczy się gest. Polecamy olejki do sauny, świece zapachowe, książkę lub bilet do kina. Wspólne posiłki są również okazją do rozmowy o tym, co wydarzyło się tego dnia w życiu każdego członka rodziny. Przede wszystkim pozwól dziecku mówić.

Wspólne gotowanie i czas na świeżym powietrzu

Wspólne gotowanie zbliża członków rodziny i buduje więzi i wspomnienia. Kuchnia to serce domu, wokół którego toczy się życie rodzinne, dlatego jest to idealne miejsce na spotkania przy stole. Spraw, aby Twoje dziecko było aktywnym uczestnikiem kuchni i wykorzystuj jego pomoc. Skorzysta na tym cała rodzina. Ruch to jedna z najlepszych i sprawdzonych metod na utrzymanie dobrej kondycji. Niestety, w dzisiejszych czasach na ekranach dzieje się tak wiele ciekawych rzeczy, że rodzice muszą się naprawdę starać, aby ich dzieci odłożyły swoje urządzenia i wyszły na zewnątrz. Tutaj przykład, który dają rodzice, jest bardzo ważny. Już od wieku niemowlęcego wychodź z dzieckiem na częste spacery. To poprawi jego zdrowie. Kaszel u niemowląt często jest spowodowany zbyt małą ilością świeżego powietrza.

Zdrowe przekąski i czas wolny od gadżetów

Jeśli członkowie Twojej rodziny otwierają zaopatrzoną lodówkę i mówią, że nie mają co zjeść, jest to znak, że brakuje prostych i zdrowych przekąsek, po które możesz sięgnąć. Mogą to być pieczone lub krojone surowe warzywa, hummus lub koktajle ze świeżych owoców. Ustaw godziny w ciągu dnia, kiedy nie masz przy sobie żadnych urządzeń mobilnych. Ustal w swojej rodzinie zasadę dotyczącą tego, gdzie i kiedy wszyscy bez wyjątku odrywają wzrok od ekranów. Najlepszy czas na to jest przy stole, przed pójściem spać i podczas rozwiązywania zadań domowych. Dobrym pomysłem jest znalezienie w domu miejsca, w którym wszyscy członkowie rodziny przechowują na noc telefony. Wtedy nikt nie ma pokusy, by zaglądać do internetu, gdy już leżą w łóżku. Zamiast czasu przed ekranem telefonu organizujcie sobie wspólny czas. Może to być wyjście do kina, szkolenie kosmetyczne, kurs robienia czekolady, czy szkolenie kulinarne. Pomysłów jest naprawdę wiele.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.