Zadbaj o swoje zdrowie z naturalnymi metodami!

27 maj 2021

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jeśli coś nas boli lub źle się czujemy, od razu sięgamy po różnego rodzaju medykamenty. Nie zawsze jest to najlepszy sposób na poprawę samopoczucia. Dużą popularnością cieszą się inne metody radzenia sobie z bólem, stresem i zmęczeniem, np. tlenoterapia, hipnoza czy metoda wima hofa.

Specjalistyczna technika oddychania

Metoda oddechowa wima hofa opiera się na wykorzystaniu mocy natury za pomocą specjalistycznych technik oddychania oraz ekspozycji na zimno. Regularne praktykowanie odpowiednich działań zapewnia wiele korzyści zdrowotnych, które odczuwamy każdego dnia. Nasz system odpornościowy jest mocniejszy, lepiej śpimy, mamy więcej energii, odczuwamy mniejszy stres i poprawia się nasza wydolność organizmu. Trzy najważniejsze filary tej metody to: stopniowa adaptacja i ekspozycja na zimno, ćwiczenia oddechowe oraz odpowiednie nastawienie psychiczne. Metoda świetnie sprawdza się w leczeniu i wspomaganiu leczenia chorób autoimmunologicznych i różnego rodzaju schorzeń.

Pełny wgląd w najskrytsze emocje

Hipnoterapia w Warszawie oferuje terapie hipnozą. Jest to rodzaj transu, dzięki któremu osoba czuje się zrelaksowana i podatna na sugestie ze strony specjalisty. Oczywiście w trakcie hipnozy jesteśmy całkowicie świadomi, a więc nie ma możliwości, żebyśmy zrobili coś wbrew swojej woli. Wszystkie te działania mają na celu pomóc danej osobie w ciężkich stanach takich jak: lęki, fobie, zaburzenia snu, przewlekłe stany bólowe, rozpacz, niepokój czy zespół stresu pourazowego. Na terapię hipnozą może zgłosić się każdy, kto chce dotrzeć do głęboko ukrytych emocji i pomóc im się wyciszyć. Dodatkowo hipnoza może pomóc leczyć niechciane zachowania, takie jak: obgryzanie paznokci, zgrzytanie zębami czy objadanie się.

Na czym polega tlenoterapia?

Tlenoterapia domowa jest od lat z powodzeniem wykorzystywana w leczeniu chorób i stanów, w których dochodzi do niedotlenienia komórek. Polega ona na zwiększeniu stężenia tlenu w wydychanym powietrzu. Zazwyczaj ostre niedotlenienie prowadzi do nieodwracalnych urazów, a nawet śmierci i tylko podanie tlenu ratuje pacjentowi życie. Tlenoterapia świetnie sprawdza się w łagodzeniu powikłań po przebytej chorobie takiej jak zakażanie koronawirusem. Osoby chcące skorzystać z tego typu terapii, mogą wybrać odpowiedni ośrodek, który zajmie się dostarczeniem sprzętu medycznego, a także otoczy chorego opieką pielęgniarską i lekarską na czas trwania terapii. Każdy, kto zaobserwuje u siebie oznaki niedotlenienia, powinien skonsultować się z lekarzem i wybrać najlepszą dla siebie metodę leczenia tlenem.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.