Zadbaj o swój oddech!

18 sie 2021

Często nie zwracamy uwagi na niezwykle istotne kwestie w temacie naszego zdrowia. Bardzo często zapominamy o regularnych badaniach krwi, moczu, czy też wzroku. Jednak w porównaniu z troską o prawidłowe oddychanie w naszym wykonaniu, wszystkie wymienione wyżej kwestie wykonujemy niezwykle często oraz regularnie.

W jaki sposób trenować samodzielnie?

Teoretycznie każdy z nas potrafi oddychać - jeżeli to czytasz, to również jesteś w stanie bez najmniejszego problemu nabrać wdech, a następnie odetchnąć. Według badań, całkowicie nie wykorzystujemy potencjału drzemiącego w naszych płucach oraz całym układzie oddechowym. Metoda Wima Hofa to tylko jeden z przykładów działań, które możemy wykonać jeżeli chcemy zatroszczyć się o nasz oddech w taki sposób, na jaki nasze ciało na to zasługuje. Nawet kilkadziesiąt procent mniej tlenu do naszego mózgu otrzymujemy ze względu na brak wyregulowanego, spokojnego oddechu. Być może właśnie dzisiaj jest ten dzień, w którym możesz zmienić swoje podejście i przestaniesz bagatelizować tak istotne sprawy dla Twojego zdrowia?

Pomoc z zewnątrz

Oczywiście zdarzają się takie sytuacje, w których mamy duże problemy z odpowiednim oddychaniem. Mowa tutaj o chorobach całego układu, które mogą być krótkotrwałe lub przewlekłe. Z całą pewnością właściwie dobrany rytm ćwiczeń oraz zajęć uzupełniających może pomóc, jednak nie uchroni to przez koniecznością wyboru narzędzia, które ułatwi samo oddychanie. Jednym z takich urządzeń jest specjalnie dostosowany koncentrator tlenu. Łódź, Warszawa, Gdańsk - w wielu miastach w całym kraju znajdziemy specjalistów od spraw zdrowotnych, którzy z pełną świadomością i odpowiedzialnością polecają ten produkt dla wszystkich tych, którzy mają problemy z układem oddechowym. To narzędzie pozwala na łatwiejsze przyswajanie tlenu do organizmu, który jest niezbędny do sprawowania wielu funkcji życiowych.

Carpe diem!

A co w przypadku, jeżeli chcemy dalej cieszyć się zdrowiem, ale niekoniecznie interesują nas specjalne ćwiczenia oddechowe? Na pewno pośrednim rozwiązaniem jest oderwanie się od biurka i laptopa lub telewizora i regularne wyjścia na spacery lub inna aktywność fizyczna. Półgodzinne bieganie truchtem, spokojne przejażdżka rowerowa, mecz z przyjaciółmi na orliku - wybór należy do Ciebie! Z całą pewnością można stwierdzić, że uprawianie sportu może mieć kapitalny wpływ na nasz układ oddechowy, a także na wszystkie funkcje w naszym organizmie.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.