Zadbaj o dobre samopoczucie siebie i swoich bliskich

24 lut 2021

Zdrowie i dobre samopoczucie to podstawa. Warto więc robić wszystko, co się da, aby utrzymać je na dłużej. Istnieje na to wiele sprawdzonych sposobów, które już po krótkim czasie pozwolą zobaczyć oczekiwane rezultaty. Dotyczą one jednak głównie osób starszych, które potrzebują fachowego wsparcia.

Jak opiekować się osobami z demencją?

Codzienna pielęgnacja i opieka nad osobami z demencją może być dla wielu osób dość kłopotliwa. To właśnie z tego powodu warto sprawdzić, co najlepiej sprawdzi się w takiej sytuacji. Przede wszystkim bardzo gorąco polecane są wszelkiego rodzaju zabawy dla osób z demencją. Przede wszystkim ich głównym celem jest wsparcie pamięci, ale także koncentracji i kojarzenia. Zabawy nie muszą być szczególnie wyszukane i skomplikowane. Wystarczy, aby były one odpowiednio dobrane do poziomu zaawansowania demencji, oraz danej osoby. Wystarczy ćwiczyć nawet kilka razy dziennie, aby taka osoba na dłużej zachowała swoją sprawność. Wszystkie zabawy zawsze warto skontrolować z lekarzem lub opiekunem.

Kiedy warto udać się do podologa?

Podolog to określenie stosunkowo nowe, którym określa się specjalistów, którzy zajmują się schorzeniami w obrębie stóp. Przede wszystkim do podologa należy zgłosić się, wtedy gdy zauważy się niepokojące zmiany związane z wyglądem stóp, pięt, czy palców. Takimi niepokojącymi zmianami są na przykład haluksy, choć oczywiście możliwości jest więcej. Warto wiedzieć, jak wybrany powinien zostać doświadczony podolog. Warszawa może poszczycić się wieloma specjalistami w tej dziedzinie. Należy tylko wybierać kliniki z wieloletnim stażem, aby mieć pewność, że trafiło się w dobre ręce. Żadnych zmian nigdy nie można po prostu lekceważyć.

Tlenoterapia - kiedy i dlaczego?

W przypadku osób, które mają problemy z oddychaniem, albo komplikacje po przebytych chorobach, które również utrudniają normalne oddychanie, bardzo często stosowana jest tak zwana tlenoterapia domowa. Sprzęt do jej profesjonalnego przeprowadzenia można wypożyczyć lub kupić. Wszystko zależne jest od tego, jak długo taki sprzęt będzie potrzebny. Na pewno warto wybierać ten wysokiej jakości, który przyczyni się do znaczącej poprawy komfortu życia chorej osoby. Bardzo często tlenoterapia stosowana jest na przykład podczas leczenia powikłań po grypie lub zapaleniu płuc. Jest to bardzo przyjemna terapia, którą stosować można w każdym wieku, ale zawsze swoją decyzję warto przedyskutować z lekarzem rodzinnym, który doradzi najlepiej.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.