Zabiegi, które można łatwo wykonać w domu

11 gru 2021

Czy zawsze trzeba korzystać z usługi kosmetyczki, aby móc cieszyć się gładką skórą, albo pięknie pomalowanymi paznokciami? Oczywiście, że nie, bowiem te zabiegi można wykonać również samodzielnie! Oczywiście wymaga to nieco wprawy i cierpliwości, ale jest to jak najbardziej możliwe, a rezultaty będą spektakularne! Należy jednak zadbać również o odpowiednie akcesoria, które w wielu przypadkach odgrywają główną rolę i usprawniają wykonywanie takich zabiegów w warunkach domowych.

Manicure hybrydowy niczym z salonu kosmetycznego

Która z pań nie szaleje na punkcie pięknie, starannie wykonanych paznokci? No właśnie. Taki efekt można uzyskać również samodzielnie i to we własnym domu. Jednak należy wcześniej zainwestować w kilka bardzo przydatnych gadżetów, które to umożliwią. Pierwszym z nich oczywiście będzie lampa utrwalająca hybrydę. Nabyć trzeba też bloczek polerujący płytkę paznokciową, odpowiednie produkty do utrwalenia lakieru, czyli bazę i utwardzacz, a ostatecznie również same lakiery hybrydowe. Nie można zapomnieć także o frezarce. Frezarka kosmetyczna wysokiej jakości powinna posiadać wymienne końcówki, które ułatwią precyzyjną pracę. Dobrym pomysłem są również frezarki bezprzewodowe, które działają przez długi czas na akumulatorze.

Gładka i miękka skóra na dłużej

W domowych warunkach można dokonać także depilacji przy użyciu wosku. Efekty będą bardzo przyjemne. Skóra będzie oczywiście gładka, miękka i pozbawiona czerwonych punkcików, które niestety mogą wystąpić na skórze przy klasycznej formie depilacji, maszynką do golenia, która może podrażniać naskórek. Aby wykonać depilację w domu, z całą pewnością warto zdecydować się na dobrej jakości wosk. Najlepiej taki w groszkach, który topi się na gładką masę. Do tego szpatułkę do rozprowadzenia wosku i specjalne paski, które ułatwiają jego oderwanie, gdy zaschnie. Kluczowy będzie również podgrzewacz do wosku, który ułatwia rozpuszczenie wosku i utrzymanie optymalnej temperatury.

Odżywiona broda niczym po wyjściu od barbera

Tym razem coś również dla mężczyzn. Każdy, komu udało się zapuścić efektowną brodę, z całą pewnością wie, że trzeba o nią starannie dbać. Czy jednak za każdym razem trzeba biec od razu do barbera? Oczywiście, że nie! Wystarczy opanować kilka podstawowych zasad, które dotyczą właśnie pielęgnacji, oraz zainwestować w wysokiej jakości produkty. Jednym z nich na pewno będą odżywki do brody. Wpływają one nie tylko na sam wygląd włosa, ale i na jego jakość. Dzięki nim, włosy stają się miększe i szybciej rosną.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.