Zabiegi, które można łatwo wykonać w domu

gru 11, 2021

Czy zawsze trzeba korzystać z usługi kosmetyczki, aby móc cieszyć się gładką skórą, albo pięknie pomalowanymi paznokciami? Oczywiście, że nie, bowiem te zabiegi można wykonać również samodzielnie! Oczywiście wymaga to nieco wprawy i cierpliwości, ale jest to jak najbardziej możliwe, a rezultaty będą spektakularne! Należy jednak zadbać również o odpowiednie akcesoria, które w wielu przypadkach odgrywają główną rolę i usprawniają wykonywanie takich zabiegów w warunkach domowych.

Manicure hybrydowy niczym z salonu kosmetycznego

Która z pań nie szaleje na punkcie pięknie, starannie wykonanych paznokci? No właśnie. Taki efekt można uzyskać również samodzielnie i to we własnym domu. Jednak należy wcześniej zainwestować w kilka bardzo przydatnych gadżetów, które to umożliwią. Pierwszym z nich oczywiście będzie lampa utrwalająca hybrydę. Nabyć trzeba też bloczek polerujący płytkę paznokciową, odpowiednie produkty do utrwalenia lakieru, czyli bazę i utwardzacz, a ostatecznie również same lakiery hybrydowe. Nie można zapomnieć także o frezarce. Frezarka kosmetyczna wysokiej jakości powinna posiadać wymienne końcówki, które ułatwią precyzyjną pracę. Dobrym pomysłem są również frezarki bezprzewodowe, które działają przez długi czas na akumulatorze.

Gładka i miękka skóra na dłużej

W domowych warunkach można dokonać także depilacji przy użyciu wosku. Efekty będą bardzo przyjemne. Skóra będzie oczywiście gładka, miękka i pozbawiona czerwonych punkcików, które niestety mogą wystąpić na skórze przy klasycznej formie depilacji, maszynką do golenia, która może podrażniać naskórek. Aby wykonać depilację w domu, z całą pewnością warto zdecydować się na dobrej jakości wosk. Najlepiej taki w groszkach, który topi się na gładką masę. Do tego szpatułkę do rozprowadzenia wosku i specjalne paski, które ułatwiają jego oderwanie, gdy zaschnie. Kluczowy będzie również podgrzewacz do wosku, który ułatwia rozpuszczenie wosku i utrzymanie optymalnej temperatury.

Odżywiona broda niczym po wyjściu od barbera

Tym razem coś również dla mężczyzn. Każdy, komu udało się zapuścić efektowną brodę, z całą pewnością wie, że trzeba o nią starannie dbać. Czy jednak za każdym razem trzeba biec od razu do barbera? Oczywiście, że nie! Wystarczy opanować kilka podstawowych zasad, które dotyczą właśnie pielęgnacji, oraz zainwestować w wysokiej jakości produkty. Jednym z nich na pewno będą odżywki do brody. Wpływają one nie tylko na sam wygląd włosa, ale i na jego jakość. Dzięki nim, włosy stają się miększe i szybciej rosną.