Wyposażenie dziecięcego pokoju – od czego zacząć?

18 sty 2023

Każdy rodzic czekający na narodziny swojego dziecka stara się maksymalnie wykorzystać czas, który pozostał do rozwiązania ciąży. Pracy jest w końcu naprawdę wiele, a jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiednie przygotowanie pokoiku dziecięcego. Od czego zacząć to zadanie? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Odpowiednie wyposażenie

Aby pokoik dziecięcy dobrze spełniał swoje zadanie, musi być przede wszystkim dobrze wyposażony. Mamy tu na myśli wszelkiego rodzaju sprzęty i urządzenia, które są podstawą w opiekowaniu się dzieckiem i dbaniem o jego komfort. W jakie elementy zdecydowanie warto zainwestować? Jest to oczywiście specjalny przewijak, wanienka i szereg innych sprzętów, które powinny znaleźć się w pokoiku dziecięcym. Nie zapomnij również o fotelu dla karmiącej mamy czy zabawkach, dzięki którym łatwiej będzie ci uśpić maluszka. Nie bez znaczenia jest także odpowiednie oświetlenie pokoju, dzięki któremu malec będzie czuł się w pomieszczeniu znacznie lepiej. Oświetlenie pełni również niezwykle istotną funkcję podczas uspokajania czy usypiania dziecka.

Meble i dodatki

Kolejna kwestia dotyczy oczywiście umeblowania i wszelkiego rodzaju dodatków, dzięki którym urządzany pokoik dla dziecka nabierze charakterystycznego, uroczego klimatu. W co konkretnie trzeba zainwestować? Oczywiście w specjalnie zabezpieczone łóżeczko z barierkami. Dodatkowo nie obejdzie się bez komody i szafek na ubrania czy dziecięce przybory. Jeśli chodzi zaś o dodatki, to na pewno warto zamontować w oknach rolety, a na ścianach powiesić ledowe lampki. Dodatki to również wszelkiego rodzaju figurki, zabawki czy maskotki. Pamiętaj jednak, aby postawić na przedmioty, które będą dla dziecka w pełni bezpieczne! Staraj się także inwestować w produkty pochodzące jedynie od sprawdzonych i renomowanych producentów! Wyposażenie to również kosmetyki: szampony, posypki, pampersy, kremy czy specjalne mydła dla dzieci.

Kolorystyka również ma znaczenie!

Ostatnią kwestią, na którą chcielibyśmy zwrócić waszą dzisiejszą uwagę, jest kolorystyka pomieszczenia. Pełni ona bowiem niezwykle istotną funkcję w całym przedsięwzięciu! Na jakie kolory najlepiej postawić? Wiele zależy oczywiście od płci dziecka. Jeśli urodzi się wam dziewczynka, dobrym pomysłem będzie utrzymanie pokoju w odcieniach bieli i różu. W przypadku chłopca, możecie postawić np. na modny błękit, odcienie zieleni oraz również biel. Poza tym na ścianach możecie namalować ciekawe grafiki, przykleić specjalne naklejki czy zainwestować w dobrej jakości tapetę dla dzieci!

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.