Weź zdrowie w swoje ręce

27 lip 2021

Wzmacnianie odporności i całego organizmu to podstawa, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem przez długi czas. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób zacząć swoją przygodę i, które metody faktycznie przynoszą oczekiwane rezultaty. Czasem wcale nie trzeba zmienić aż tak wiele, aby zauważyć zmianę i poprawę.

Czym tak naprawdę jest metoda Wima Hofa?

Zyskująca na coraz większej popularności metoda Wima Hofa polega na odpowiednim oddechu, zimnoadaptacji, oraz sposobie postrzegania samego siebie. Dzięki jej opanowaniu, wytrzymanie nawet w trudnych warunkach stanie się o wiele prostsze. Oczywiście ta metoda ma również przełożenie na ogólne samopoczucie. Organizm wzmacnia się wraz z takimi treningami, co znacząco poprawia jego wydajność. Szczególny wpływ ta metoda ma na układ nerwowy, krwionośny, czy oddechowy. Jednak bardzo ważne jest to, aby była ona odpowiednio wdrążana w życie, przy zachowaniu najważniejszych kroków.

Jak wdrążyć metodę Wima Hofa do swojego życia?

Ta metoda składa się z trzech podstawowych filarów i wszystkie z nich muszą zostać spełnione. Przede wszystkim ekspozycja na zimno musi nastąpić stopniowo. Nie można narazić organizmu na gwałtowny skok, a więc wszystko musi odbywać się na spokojnie i z poszanowaniem własnego organizmu. Nie warto robić niczego na siłę. Do tego włączyć trzeba odpowiednie ćwiczenia oddechowe, które poprawią wydolność organizmu i prawidłowo go dotlenią. Istotne jest także samo nastawienie psychiczne. To właśnie odpowiednio nastawiona psychika jest w stanie przekonać człowieka do podejmowania kolejnych kroków i zdobywania się na więcej. W tym przypadku praca z własnym umysłem jest równie ważna, jak i ze swoimi ograniczeniami fizycznymi i nie można o tym w żadnym przypadku zapominać.

Kiedy ważna jest tlenoterapia domowa?

Dużą rolę odgrywa również tlenoterapia domowa. Jest to jedna z metod wsparcia układu oddechowego. Stosowana jest nie tylko w przypadku seniorów, ale również wszystkich osób, które wcześniej przebyły choroby związane z układem oddechowym i potrzebują dodatkowego wsparcia. Dużym atutem jest to, że taką tlenoterapię można przeprowadzić samodzielnie w domu. Wystarczy wypożyczyć niezbędny sprzęt i oczywiście nauczyć się go używać, ponieważ to jest podstawą. Tlenoterapia przynosi szybkie rezultaty, ale tylko pod warunkiem, że jest stosowana regularnie i dokładnie tak, jak wyglądają zalecenia. Warto zainteresować się tym tematem i dokładnie go zgłębić, aby mieć pewność, co do tego, jakich rezultatów można się spodziewać.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.