Weź zdrowie w swoje ręce

lip 27, 2021

Wzmacnianie odporności i całego organizmu to podstawa, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem przez długi czas. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób zacząć swoją przygodę i, które metody faktycznie przynoszą oczekiwane rezultaty. Czasem wcale nie trzeba zmienić aż tak wiele, aby zauważyć zmianę i poprawę.

Czym tak naprawdę jest metoda Wima Hofa?

Zyskująca na coraz większej popularności metoda Wima Hofa polega na odpowiednim oddechu, zimnoadaptacji, oraz sposobie postrzegania samego siebie. Dzięki jej opanowaniu, wytrzymanie nawet w trudnych warunkach stanie się o wiele prostsze. Oczywiście ta metoda ma również przełożenie na ogólne samopoczucie. Organizm wzmacnia się wraz z takimi treningami, co znacząco poprawia jego wydajność. Szczególny wpływ ta metoda ma na układ nerwowy, krwionośny, czy oddechowy. Jednak bardzo ważne jest to, aby była ona odpowiednio wdrążana w życie, przy zachowaniu najważniejszych kroków.

Jak wdrążyć metodę Wima Hofa do swojego życia?

Ta metoda składa się z trzech podstawowych filarów i wszystkie z nich muszą zostać spełnione. Przede wszystkim ekspozycja na zimno musi nastąpić stopniowo. Nie można narazić organizmu na gwałtowny skok, a więc wszystko musi odbywać się na spokojnie i z poszanowaniem własnego organizmu. Nie warto robić niczego na siłę. Do tego włączyć trzeba odpowiednie ćwiczenia oddechowe, które poprawią wydolność organizmu i prawidłowo go dotlenią. Istotne jest także samo nastawienie psychiczne. To właśnie odpowiednio nastawiona psychika jest w stanie przekonać człowieka do podejmowania kolejnych kroków i zdobywania się na więcej. W tym przypadku praca z własnym umysłem jest równie ważna, jak i ze swoimi ograniczeniami fizycznymi i nie można o tym w żadnym przypadku zapominać.

Kiedy ważna jest tlenoterapia domowa?

Dużą rolę odgrywa również tlenoterapia domowa. Jest to jedna z metod wsparcia układu oddechowego. Stosowana jest nie tylko w przypadku seniorów, ale również wszystkich osób, które wcześniej przebyły choroby związane z układem oddechowym i potrzebują dodatkowego wsparcia. Dużym atutem jest to, że taką tlenoterapię można przeprowadzić samodzielnie w domu. Wystarczy wypożyczyć niezbędny sprzęt i oczywiście nauczyć się go używać, ponieważ to jest podstawą. Tlenoterapia przynosi szybkie rezultaty, ale tylko pod warunkiem, że jest stosowana regularnie i dokładnie tak, jak wyglądają zalecenia. Warto zainteresować się tym tematem i dokładnie go zgłębić, aby mieć pewność, co do tego, jakich rezultatów można się spodziewać.