Walka z urazami kręgosłupa

17 lis 2021

Siedzący tryb życia negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Oczywiście bardzo trudno oczekiwać od osób pracujących zdalnie, aby codziennie spędzały po kilka godzin na świeżym powietrzu, aczkolwiek brak ruchu odbija się na pracy praktycznie wszystkich organów. Największe problemy można zaobserwować przy okazji bólów kręgosłupa oraz pozostałych części pleców.

Pomoc specjalistów

W przypadku jakiejkolwiek choroby udajemy się ze swoim problemem do fachowców w przychodni lub w szpitalu. Jeżeli chodzi o uszkodzenia mechaniczne, takie jak właśnie urazy kręgosłupa, także powinniśmy skontaktować się ze specjalistą. Fizjoterapeuci z całą pewnością pomogą, jednak w niektórych przypadkach niezbędna będzie rehabilitacja. Legnica, Kluczbork, Elbląg - w całej Polsce znajdziemy mnóstwo miejsc, w których możemy przeprowadzić zabiegi mające doprowadzić nasze plecy z powrotem do stanu używalności. Trzeba zwracać szczególną uwagę na takie kwestie jak prawidłowe siedzenie przy biurku oraz regularne przerwy na rozprostowanie kości, oczywiście w miarę możliwości.

Istota każdego aspektu

Kręgosłup należy do jednego z najważniejszych układów w całym naszym organizmie. Ciągnie się on od tylnej części głowy aż do pośladków. Każdy z kilkudziesięciu kręgów może ulec delikatnemu uszkodzeniu, przez co będziemy czuli dyskomfort całego ciała. Nasze plecy to układ naczyń połączonych - każdy uraz powoduje lawinę innych problemów. Właśnie z tego powodu tak bardzo powinniśmy zadbać o nasze plecy. Pomoc specjalisty może być pomocna, ale również samodzielnie możemy stworzyć odpowiednie warunki do powrotu do normalności. Poduszka modelująca głowę może z całą pewnością pomóc w trakcie snu. Podobnie w przypadku właściwie dobranego krzesła biurowego, które może być wyposażone w ergonomiczne elementy pozytywnie wpływające na nasz kręgosłup.

Domowe ćwiczenia

Nie można również zapominać o tym, co możemy robić w wolnym czasie. Zakup maty do ćwiczeń kosztuje około kilkudziesięciu złotych, a możliwości rozwoju naszego ciała są praktycznie nieograniczone. Wystarczy wejść na wszelkiego rodzaju platformy streamingowe, aby znaleźć kilkunastominutowe filmy znanych trenerów personalnych. Tam znajdziemy ćwiczenia, które mogą nam pomóc w dojściu do pełni sprawności. Warto również odwiedzać profile w mediach społecznościowych, które także mogą stanowić kopalnię potrzebnych informacji. Wzmocnienie mięśni, cardio, rozciąganie - znajdziemy w Internecie każdy rodzaj ćwiczeń, na jaki mamy ochotę niezależnie od nastroju.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.