Świąteczne porządki – prosto i szybko

17 lis 2021

Święta to najbardziej magiczny okres w roku, na który czekamy z niecierpliwością. Uwielbiamy czynić przygotowania, wybierać prezenty, dekorować dom. Jednak ten czas poprzedzają również generalne porządki, a to chyba najmniej przyjemna część, która często nie przychodzi nam z łatwością.  Z reguły sprzątanie odkładamy z dnia na dzień i w efekcie robimy wszystko na ostatnią chwilę, dom jest niedokładnie posprzątany, a my do uroczystej kolacji siadamy zmęczeni. Znacie ten scenariusz? W poniższym artykule podpowiadamy, a jaki sposób go uniknąć.

Generalne porządki – zacznij od przygotowania akcesoriów

Generalne porządki to wielkie wydarzenie, do którego musimy się odpowiednio przygotować, jeśli tylko chcemy, by nasz dom pachniał czystością. O organizacji warto pomyśleć już początkiem grudnia i rozłożyć wszystko w czasie. O co zadbać w pierwszej kolejności? Najważniejsze jest to, byśmy mieli czym posprzątać dom. Upewnijmy się, że mamy wszystkie akcesoria. Jeśli nie, hurtownia chemii gospodarczej to miejsce, w którym dostaniemy gadżety do sprzątania i środki czystości. Zakupy zrobimy w bardzo okazjonalnych cenach, więc nie będziemy musieli obciążać portfela. Przed zakupami warto zrobić listę zakupów, by na pewno o niczym nie zapomnieć.

Świąteczne sprzątanie domu – stwórz listę zadań

Świąteczne sprzątanie domu to wymagające zadanie, warto więc działać w sposób przemyślany. Pomocny w tym okazać się może harmonogram zadań. Rozplanowanie konkretnych czynności i przypisanie ich konkretnej dacie, znacznie ułatwi zadanie. Nie będziemy już wszystkie odkładać na potem, a w ostatni tydzień przed świętami, będziemy mogli się skupić na wypiekach. W generalne porządkowanie mieszkania dobrze jest zaangażować całą rodzinę, w końcu każdemu powinno zależeć na jego czystości.

Świąteczne przygotowania – odpowiednia atmosfera

Święta Bożego Narodzenia są magiczne, bo w końcu mamy czas dla rodziny i przyjaciół. Ważne jest, by podczas całych przygotowań towarzyszył nam dobry humor i odpowiednia atmosfera. Jeżeli za przygotowania zabierzemy się dużo wcześniej nie będziemy musieli się spieszyć i dodatkowo stresowań, bo to nie tak powinien wyglądać ten okres. Świąteczne porządki mogą być naprawdę przyjemne i mogą zbliżyć do siebie członków rodziny. Dzielenie zadań i odpowiedzialność za nie może nas naprawdę wiele nauczyć. O nasze mieszkanie każdy powinien dbać w taki sam sposób, a dzielenie zadań powinno być codziennością.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.