Świąteczne porządki – prosto i szybko

lis 17, 2021

Święta to najbardziej magiczny okres w roku, na który czekamy z niecierpliwością. Uwielbiamy czynić przygotowania, wybierać prezenty, dekorować dom. Jednak ten czas poprzedzają również generalne porządki, a to chyba najmniej przyjemna część, która często nie przychodzi nam z łatwością.  Z reguły sprzątanie odkładamy z dnia na dzień i w efekcie robimy wszystko na ostatnią chwilę, dom jest niedokładnie posprzątany, a my do uroczystej kolacji siadamy zmęczeni. Znacie ten scenariusz? W poniższym artykule podpowiadamy, a jaki sposób go uniknąć.

Generalne porządki – zacznij od przygotowania akcesoriów

Generalne porządki to wielkie wydarzenie, do którego musimy się odpowiednio przygotować, jeśli tylko chcemy, by nasz dom pachniał czystością. O organizacji warto pomyśleć już początkiem grudnia i rozłożyć wszystko w czasie. O co zadbać w pierwszej kolejności? Najważniejsze jest to, byśmy mieli czym posprzątać dom. Upewnijmy się, że mamy wszystkie akcesoria. Jeśli nie, hurtownia chemii gospodarczej to miejsce, w którym dostaniemy gadżety do sprzątania i środki czystości. Zakupy zrobimy w bardzo okazjonalnych cenach, więc nie będziemy musieli obciążać portfela. Przed zakupami warto zrobić listę zakupów, by na pewno o niczym nie zapomnieć.

Świąteczne sprzątanie domu – stwórz listę zadań

Świąteczne sprzątanie domu to wymagające zadanie, warto więc działać w sposób przemyślany. Pomocny w tym okazać się może harmonogram zadań. Rozplanowanie konkretnych czynności i przypisanie ich konkretnej dacie, znacznie ułatwi zadanie. Nie będziemy już wszystkie odkładać na potem, a w ostatni tydzień przed świętami, będziemy mogli się skupić na wypiekach. W generalne porządkowanie mieszkania dobrze jest zaangażować całą rodzinę, w końcu każdemu powinno zależeć na jego czystości.

Świąteczne przygotowania – odpowiednia atmosfera

Święta Bożego Narodzenia są magiczne, bo w końcu mamy czas dla rodziny i przyjaciół. Ważne jest, by podczas całych przygotowań towarzyszył nam dobry humor i odpowiednia atmosfera. Jeżeli za przygotowania zabierzemy się dużo wcześniej nie będziemy musieli się spieszyć i dodatkowo stresowań, bo to nie tak powinien wyglądać ten okres. Świąteczne porządki mogą być naprawdę przyjemne i mogą zbliżyć do siebie członków rodziny. Dzielenie zadań i odpowiedzialność za nie może nas naprawdę wiele nauczyć. O nasze mieszkanie każdy powinien dbać w taki sam sposób, a dzielenie zadań powinno być codziennością.