Świąteczne porządki – jak się przygotować?

22 sie 2021

Świąteczne porządki dla wielu z nas to istna udręka. Z jednej strony marzymy o tym, by nasz dom pięknie wyglądał i pachniał czystością, a z drugiej ciężko jest nam się zorganizować i rozpocząć generalne porządki. Często zostawiamy wszystko na ostatnią chwilę i później nie wiemy za co się zabrać. Na końcu dom wcale nie wygląda tak pięknie, a nasz zjadają wyrzuty sumienia. Dlatego sprzątanie domu warto zaplanować dużo wcześniej, by w grudniu skupić się wyłącznie na pieczeniu ciast, kupowaniu prezentów i ubieraniu choinki.

Świąteczne sprzątanie – przygotuj odpowiednie środki czystości i akcesoria

Odpowiednie przygotowanie to podstawa. Zanim zaczniesz działać, upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne środki czystości. Wyobraź sobie, że właśnie planujesz umyć okna, a okazuje się, że płyn do szyb właśnie się skończył. Stwórz wcześniej listę zakupów, by mieć pewność, że posiadasz wszystko to, co potrzebne jest do generalnych porządków. Gdzie zrobić zakupy? Takie miejsca jak hurtownia chemii gospodarczej, posiadają szeroki wybór środków czystości w naprawdę bardzo dobrych cenach. Zakupy zrobimy online z dostawą pod same drzwi!

Świąteczne sprzątanie – działaj według harmonogramu

Świąteczne porządki możemy rozpocząć już w połowie listopada, tak by w grudniu skupić się wyłącznie na przyjemnych częściach przygotowań. Stworzenie harmonogramu pozwoli nam na to, by nasze działania były przemyślane i przede wszystkim wykonane. Jak rozplanować sprzątanie? Najlepiej zacząć od mycia drzwi oraz klamek. Takie elementy nie brudzą się szybko, więc można je wyszorować dużo wcześniej. Następnie warto umyć okna, to również nie jest czynność, którą wykonujemy raz w tygodniu. Zanim zaczniemy piec pierniczki, posprzątajmy kuchnie oraz jadalnie. Uporządkowanie schowków i szaf również możemy wykonać wcześniej. Wyszorowanie łazienki i mycie schodów możemy zostawić na sam koniec. Nie zapomnijmy o sypialni oraz salonie.

Świąteczne sprzątanie – bez stresu i z pozytywnym nastawieniem

Generalne porządki nie muszą być żmudną czynnością, jeśli odpowiednio się do nich przygotujemy i rozpoczniemy je dużo wcześniej. Ważne jest byśmy kupili środki czystości oraz wszelkie akcesoria, które ułatwią nam te zadanie. Harmonogram pozwoli ustalić co i kiedy będziemy porządkować i do kiedy się ze wszystkim uwiniemy. Grudzień powinien być miesiącem, w którym będziemy cieszyć się nadchodzącym wydarzeniem, piec ciasteczka, robić świąteczne zakupy i ubierać choinkę.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.