Stwórz domowy salon urody

18 lip 2021

Każda z kobiet chce wyglądać zjawiskowo. Zwłaszcza latem, gdy chowamy ciepłe ubrania w głąb szafy, a na ich miejscu pojawiają się krótkie sukienki i zwiewne spódniczki. Opalone, gładkie ciało, zadbane paznokcie i jędrna skóra, pozbawiona zmarszczek oraz wyprysków. Latem wcale nie jest tak prosto zadbać o kondycję naszej cery, wysokie temperatury potrafią spowodować uszkodzenia, które ciężko jest naprawić. Dlatego warto stworzyć w zaciszu czterech ścian mini salon piękności, w którym będziemy wykonywać regularnie zabiegi upiększające.

Jakie zabiegi można wykonywać samodzielnie?

By nieco poprawić swoją urodę, wcale nie musimy od razu udawać się do kosmetyczki. Wizyty w salonie piękności bywają naprawdę kosztowne i nie każda z nas może sobie na to pozwolić. Istnieje szereg zabiegów, które wykonamy nie posiadając specjalistycznej wiedzy oraz ogromnego doświadczenia. Na pewno do ich grona możemy zaliczyć manicure oraz pedicure. Jedyne co będzie nam potrzebne to zestaw urządzeń oraz frezarka kosmetyczna, dzięki której pozbędziemy się hybrydy, gdy będziemy chciały nałożyć nową. Oczywiście wcale nie powiedziane, że już za pierwszym razem stworzymy piękne wzory, a nasze paznokcie będą wyglądały jak po powrocie od kosmetyczki. Jednak z czasem na pewno nabierzemy wprawy, wystarczy tylko ćwiczyć.

Depilacja rozgrzanym woskiem

Kolejnym z zabiegów, który wykonamy samodzielnie jest pozbycie się owłosienia za pomocą rozgrzanego wosku. Jedyne czego potrzebujemy do podgrzewacz do wosku oraz plastry. Zabieg jest prosty i szybki w wykonaniu, a co najważniejsze w skuteczny sposób usuwa włoski z każdego miejsca na ciele, pozostawiając gładką skórę nawet na okres kilku tygodniu. Depilacja woskiem to bezpieczna i naturalna metoda, a wykonana w prawidłowy sposób wcale nie musi boleć.

Domowy salon kosmetyczny – co jest ważne przy jego organizacji?

Najważniejsze przy organizacji domowego salonu kosmetycznego jest wygospodarowanie miejsca na meble, urządzenia oraz różnego rodzaju akcesoria. Możemy zakupić przenośny fotel kosmetyczny wraz z toaletką, by wykonywać zabiegi w wygodny sposób i mieć miejsce do przechowywania kosmetyków. Ważne jest by zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt, taki jak zestaw do depilacji czy przyrządy do manicure. Z czasem, gdy tylko nabierzemy wprawy możemy wzbogacać nasz salon piękności o nowe urządzenia i dodatkowe akcesoria. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że stworzenie takiego miejsca ma nam przynieść dużo radości i być świetną zabawą.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.