Pranie w domu - o czym warto pamiętać?

14 kwi 2022

Zwykło się mówić, że to nie szata zdobi człowieka. Nie chcemy jednak być kojarzeni z brudnymi ubraniami, które dodatkowo brzydko pachną. Dlatego właśnie regularnie korzystamy z pralki i je pierzemy. Dzięki temu nie tylko usuniemy znaczącą większość zabrudzeń oraz przebarwień, ale także zapewnimy bardzo przyjemy zapach.

Co warto zakupić?

Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, które trzeba wiedzieć przed załadowaniem oraz włączeniem pralki. Przede wszystkim warto wiedzieć, jakie detergenty możemy zakupić. Największą popularnością, szczególnie wśród starszych pokoleń, cieszy się proszek do prania. Chociaż jego działanie w długich programach można ocenić bez zarzutu, to jednak przy kilkudziesięciu minutach prania nie wszystkie substancje aktywne mogą się rozpuścić. W efekcie niektóre ubrania mogą ulec delikatnym przebarwieniom. Z tego powodu coraz więcej osób zaczyna stosować inne, alternatywne rozwiązania. Mowa tutaj o płynie oraz kapsułkach do prania, które cechują się przede wszystkim wygodą użytkowania oraz uniwersalnością. Hurtownia chemii gospodarczej to miejsce, w którym można zakupić wyżej wymienione produkty.

W różnych kolorach

Samo wybranie płynu do prania nie wystarczy, abyśmy mogli cieszyć się odpowiednio wypranymi rzeczami. Trzeba dokonać segregacji na różne kolory. Najczęściej mówimy tutaj o podziale na białe i jasne, czarne oraz kolorowe ubrania. Zawieruszona w czarnym praniu jasna koszulka najprawdopodobniej nie odzyska już swojej bieli, ze względu na aktywne substancje w samym płynie, które mają na celu utrzymanie czerni. Warto także pod tym kątem wybierać rozmaite produkty służące do prania. Znajdziemy jednak wyjątkowe kolory, które powinny być prane oddzielnie. Z pewnością należą do nich wszelkie odcienie czerwonego, które mogą zostawić przebarwienia na innych ubraniach.

Suszenie ubrań

Oczywiście nie wystarczy tylko i wyłącznie płyn lub kapsułki - muszą się one rozpuścić w wodzie. Skoro tak, to trzeba znaleźć odpowiedni sposób na wysuszenie ich, aby móc je ubrać na nowo. Do tradycyjnych metod z pewnością należy wywieszenie ich na suszarkę. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się szczególnie latem, kiedy dzięki intensywnym promieniom słonecznym już po kilku godzinach cieńsze ubrania wysychają. Jeżeli mamy miejsce w pralni czy też pomieszczeniu gospodarczym, warto zainwestować w suszarkę bębnową. Potrafi bardzo szybko sprawić, że już po kilkudziesięciu minutach ubrania wysychają. Niektórych produktów, takich jak wełnianych swetrów, nie powinniśmy jednak do niej wrzucać.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.