Posprzątajmy! Mini poradnik o sprzątaniu dla Ciebie

27 gru 2021

Zanim wyjaśnimy, jak czyścić dom skutecznie, porozmawiajmy o tym, dlaczego.

Dlaczego sprzątanie domu jest ważne?

Czysty dom jest nie tylko wielkim estetycznym atrakcyjną, ale higienicznym i zdrowym dla twój umysłu miejscem także. W ten sposób zanim skupiamy się na jak czyścić dom szybko przeczytaj dlaczego warto regularnie sprzątać dom

Bałagan = Chaos, Czysty = Kontrola

Mentalnie, niechlujny lub zdezorganizowany dom reprezentuje niedokończone sprawy. Badania pokazują że te niepokojące uczucie zagraconego dom bezpośrednio przyczynia się lub pogarsza stres i zmęczenie.

Czyszczenie poprawia twój nastrój:

Czyszczenie ma uspokajający efekt, a także poprawia nastrój przez duży margines. W rzeczywistości, badania wykazały, że posiadanie czystych prześcieradeł napędza lepszy sen. W rzeczywistości, ponieważ sprzątanie jest również formą aktywności fizycznej o niskiej intensywności, pomaga zmniejszyć niepokój i podstawy swoje emocje, jak również.

Poprawia ogólny stan zdrowia:

Czystość jest większym wskaźnikiem dobrego stanu zdrowia niż kilka innych czynników, takich jak aktywna rutyna fitness. Czysty dom promuje dobrą higienę, która jest celem każdego gospodarstwa domowego.

Ponadto, te, które angażują się w sprzątanie domu wykazano, że mają zmniejszony stres, dobry sen i zwiększone inspiracji psychicznej. Jako premia, zginać nad, dosięgać out, kucanie i mopping- wszystko to są treningi które palą kalorie!

Jak sprzątać?

Po pierwsze hurtownia chemii gospodarczej dostarczy Ci niezbędne preparaty. Następnie podziel twój pokój w sekcje. Dodaje to zachęty po każdych sekcjach.

Odkurz zanim pójdziesz w dół

Jeden z najwięcej czasu oszczędzający trików jest zaczynać odkurzać górę jako pierwszy. To odkurzanie po pierwsze ratuje ciebie z czyszczenia powierzchni znowu gdy pył spadnie na dół.

Spróbuj Technikę Pomodoro:

Co jeśli powiedzieliśmy ci, że wiele z tego, jak utrzymać twój dom w czystości jest do zrobienia z twoim umysłem? Więc tutaj jest jednym z najlepszych domu czyszczenia wskazówki, które działa z motywacji, jak również. The Pomodoro jest time-management technika która czynniki w motywacji i potrzebie odpoczynku także. W tej technice, będziesz dzielić pół godziny na pracę i odpoczynek.  Możesz ustawić timer na 25 minut pracy i zacząć od sprzątania (włącz muzykę lub podcast, aby proces ten był dla Ciebie bardziej mniej męczący). Pozostałych 5 minut jest dla ciebie, aby odpocząć. Dom cleaning porady jak ten jeden są dobrze myśleć-out. Reszta nie jest trzymać cię z powrotem od swojej produktywności, ale jako praktyki regeneracji odświeżyć swoją energię na następne 25 minut.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.