Pomysł na hurtownię w małym mieście – chemia gospodarcza?

10 lut 2022

Masz dosyć słuchania poleceń przełożonego? W takim razie czas pomyśleć nad własnym biznesem. Mieszkasz jednak w małej miejscowości i nie wiesz jaka firma się przyjmie na tak lokalnym rynku? Świetną propozycją jest otwarcie własnej hurtowni z chemią gospodarczą. Jednak, aby biznes był konkurencyjny i przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów. Poniżej prezentujemy niezbędne informacje, które musisz przeczytać.

Zwróć uwagę na popyt

Zakładając biznes, tutaj w tym przypadku jest to hurtownia chemii gospodarczej, trzeba zwrócić uwagę na to, czy na towar, jaki chcemy oferować, byłby popyt. W kwestii hurtowni należałoby sprawdzić, czy w bliskim sąsiedztwie nie ma już hurtowni innej o takim profilu, czy lokalnego sklepu sprzedającego chemię gospodarczą. Jeśli nie ma na rynku innych firm sprzedających chemię, wtedy możemy śmiało zakładać taki biznes. Świadczenie usług lub sprzedaż wyspecjalizowanych produktów, zwłaszcza w małym mieście odbije się dużym echem. Gdy założymy taką firmę, mieszkańcy małej miejscowości, a zwłaszcza osoby starsze bardzo chętnie będą kupowały produkty służące do czyszczenia i utrzymywania higieny lokalnie, bez konieczności kupowania drogich produktów w marketach.

Lokalizacja

Twoja hurtownia, która będzie oferować chemię gospodarczą, musi być położona w dobrej lokalizacji. Dobra lokalizacja, czyli właściwie jaka? Zakup chemii powinien być możliwy przez jak największą liczbę klientów. Jeśli założymy swoją hurtownię na obrzeżach małego miasta, wtedy mocno ograniczymy sobie liczbę klientów, ponieważ będę do niej przyjeżdżać tylko Ci, którzy są zmotoryzowani. Lokalizacja powinna być atutem w Twoim biznesie, zwłaszcza że chemia gospodarcza jest dostępna w dyskontach czy marketach położnych w atrakcyjnych lokalizacjach.

Założenie hurtowni z chemią gospodarczą to dobry biznes?

Zanim postanowisz założyć swój biznes w postaci hurtowni z chemią gospodarczą, dobrze się zastanów czy w Twoim przypadku to dobry pomysł? Jeśli borykasz się jeszcze z odpowiedzią na to pytanie, to na szczęście istnieją informacje, pozwalające określić czy to dobry pomysł na biznes w danym mieście. Wiele badań wykazało, że hurtownie z chemią gospodarczą, jako miejsce nabycia środków czystości są wybierane przez 29% polskich klientów. Dane Głównego Urzędu Statystycznego w każdym roku informują, że działalności gospodarcze sprzedające chemię gospodarczą zarabiają krocie. Sam import produktów chemicznych z Niemiec rocznie kształtuje się na poziomie miliarda złotych. Tak więc powyższe informacje wskazują, że założenie hurtowni z chemią gospodarczą to świetny pomysł.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.