Najważniejsze wyposażenie restauracji

19 paź 2021

Po kilkunastu miesiącach pewnych restrykcji i ograniczeń w końcu możemy wyjść z domu i spędzić czas ze znajomymi na mieście. Wiele miejsc zostało ponownie otwartych. Na weekendowe wieczory i noce najlepsze do spędzania czasu są bary, jednak na spotkania z najbliższymi przy lampce dobrego wina i pysznym posiłku warto wybrać swoją ulubioną knajpę.

Utrzymywanie w czystości

Bez wątpienia rygor sanitarny niezmiennie obowiązuje w restauracjach. Nie chodzi tutaj wyłącznie o noszenie maseczek i płyn do dezynfekcji na każdym kroku, ale krystaliczną czystość naczyń oraz wszelkich akcesoriów kuchennych. Do zakupu ogromnych ilości preparatów do zmywarki oraz płynów do mycia naczyń świetnie posłuży hurtownia chemii gospodarczej. To właśnie tam ceny będą zdecydowanie lepsze, szczególnie jeżeli liczymy na długofalową współpracę. Wystarczy tylko wyobrazić sobie, jak duża liczba klientów wyszłaby niezadowolona jeszcze przez zakończeniem pierwszego dani, jeżeli widelce i noże miałyby brudne osady po poprzednich gościach. Szczególnie w tych niepewnych czasach każda dobra opinia jest na wagę złota.

Składniki z pierwszej ręki

Nie każda restauracja ma w swoich szeregach szefa kuchni szkolącego się w najlepszych europejskich szkołach. Sztuką jest jednak nie przepłacanie za składniki, które poprzez odpowiednie przygotowanie mogą stworzyć arcydzieło. Wielu gości aż łapie się za głowę, jak z takich pozornie banalnych elementów da się ugotować tak pyszną potrawę. Oczywiście z jednej strony trzeba pochwalić cały zespół tyrający kilka godzin bez żadnej przerwy w kuchni. Nie można jednak zapominać o sposobie, w jakim składniki zostają dobierane. Selekcja warzyw, owoców oraz mięs przebiega niezwykle rygorystycznie na początku współpracy z dostawcami. W późniejszym czasie taka kooperacja opiera się w dużej mierze na zaufaniu, co przekłada się na korzyści dla obu stron.

Atmosfera połączona z uśmiechem

Zanim jeszcze przejdziemy do realizacji zakupu powierzchni na restaurację, powinniśmy mieć zarysowany w głowie plan na jej aranżację. Jeżeli naszym celem jest stworzenie intymnego miejsca na romantyczne wieczory, wtedy bez wątpienia przyda się duża liczba świec oraz kameralna muzyka grająca w tle. Inni właściciele mają pomysł na przyciągnięcie dużej liczby znajomych i głośne stoły pełne śmiechu. Dla takich przypadków trzeba zupełnie inaczej zaplanować przestrzeń i aranżację. Jak widać, wszystkie elementy - od aranżacji wnętrza aż po menu - zależą od grupy docelowej, jaką chcemy przyciągnąć do naszego miejsca.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.