Najlepsze sposoby na problemy z plecami

Z wiadomych względów jesteśmy narażeni na siedzący tryb życia. Wiele osób coraz więcej czasu spędza na kwarantannach lub izolacjach i zwyczajnie przyzwyczaja się do spędzania czasu w domu. Ponadto duża część studentów oraz pracowników biurowych wykonuje swoje obowiązki zdalnie, przez co powstające różne problemy z wieloma partiami mięśni.

Wsparcie specjalistów

Zdecydowanie najbardziej obrywają plecy. Siedzenie przy biurku zazwyczaj odbywa się z pochyloną głową, co powoduje bardzo spięte łopatki oraz okolice karku. Z drugiej strony zdarza nam się przenosić domowe biuro na kanapę czy do łóżka. Wtedy narażamy dolne odcinki kręgosłupa na szwank. Mnóstwo osób narzeka na problemy z lędźwiami oraz okolicami krzyża na ciele. Warto wtedy skierować się do specjalistów. Fizjoterapeuci bardzo kompleksowo podchodzą do problemu, dzięki czemu można wyklarować stosowane rozwiązanie. Jednym z nich jest rehabilitacja. Legnica, Warszawa, Kraków - w całej Polsce znajdziemy dużą liczbę gabinetów, które z pewnością pomogą nam w dojściu do pełni sprawności.

Pomocne akcesoria

Warto samodzielnie wyjść z inicjatywą i zakupić pewne rzeczy, które wydatnie pomagają nam w doprowadzeniu naszych pleców do początku. Poduszka modelująca głowę pozwala na właściwe ustawienie naszego karku w trakcie snu, co pozwala nam nawet nieświadomie pomóc we właściwym funkcjonowaniu całego ciała. Ponadto warto zakupić nakładki na fotele. Coraz więcej firm dba o swoich pracowników zdalnych i przesyła specjalne poduszki montowane pod odcinek lędźwiowy i krzyżowy. Daje to szansę na odciążenie tych obszarów i rozluźnienie ich. Warto jednak pamiętać o uprzedniej konsultacji z wykorzystywania jakichkolwiek produktów. Złe używanie może skończyć się tragicznie dla naszego ciała, dlatego nie zaszkodzi zaczerpnięcie opinii u specjalistów w osobach fizjoterapeutów.

Aktywność fizyczna

Jeżeli mówimy o najbardziej prawdziwych przysłowiach, to "sport to zdrowie" warto uplasować w czołówce. Należy jednak dodać, że chodzi o aktywność fizyczną przeprowadzoną w odpowiedzialny sposób. Niech nikt nie dziwi się, że po graniu w piłkę bez rozgrzewki doskwiera mu ból w okolicach lędźwi. Warto pamiętać o kilku zasadach, właściwym doborze obuwia oraz przede wszystkim świadomości własnego ciała. Nie powinniśmy go nadmiernie przeciążać, a jednocześnie przeprowadzać zbyt słabej jednostki treningowej. Trzeba także pamietać, że aktywnością fizyczną może być wyjście na spacer z przyjaciółmi czy też granie w siatkówkę plażową nad jeziorem.