Najlepsze sposoby na problemy z plecami

15 lut 2022

Z wiadomych względów jesteśmy narażeni na siedzący tryb życia. Wiele osób coraz więcej czasu spędza na kwarantannach lub izolacjach i zwyczajnie przyzwyczaja się do spędzania czasu w domu. Ponadto duża część studentów oraz pracowników biurowych wykonuje swoje obowiązki zdalnie, przez co powstające różne problemy z wieloma partiami mięśni.

Wsparcie specjalistów

Zdecydowanie najbardziej obrywają plecy. Siedzenie przy biurku zazwyczaj odbywa się z pochyloną głową, co powoduje bardzo spięte łopatki oraz okolice karku. Z drugiej strony zdarza nam się przenosić domowe biuro na kanapę czy do łóżka. Wtedy narażamy dolne odcinki kręgosłupa na szwank. Mnóstwo osób narzeka na problemy z lędźwiami oraz okolicami krzyża na ciele. Warto wtedy skierować się do specjalistów. Fizjoterapeuci bardzo kompleksowo podchodzą do problemu, dzięki czemu można wyklarować stosowane rozwiązanie. Jednym z nich jest rehabilitacja. Legnica, Warszawa, Kraków - w całej Polsce znajdziemy dużą liczbę gabinetów, które z pewnością pomogą nam w dojściu do pełni sprawności.

Pomocne akcesoria

Warto samodzielnie wyjść z inicjatywą i zakupić pewne rzeczy, które wydatnie pomagają nam w doprowadzeniu naszych pleców do początku. Poduszka modelująca głowę pozwala na właściwe ustawienie naszego karku w trakcie snu, co pozwala nam nawet nieświadomie pomóc we właściwym funkcjonowaniu całego ciała. Ponadto warto zakupić nakładki na fotele. Coraz więcej firm dba o swoich pracowników zdalnych i przesyła specjalne poduszki montowane pod odcinek lędźwiowy i krzyżowy. Daje to szansę na odciążenie tych obszarów i rozluźnienie ich. Warto jednak pamiętać o uprzedniej konsultacji z wykorzystywania jakichkolwiek produktów. Złe używanie może skończyć się tragicznie dla naszego ciała, dlatego nie zaszkodzi zaczerpnięcie opinii u specjalistów w osobach fizjoterapeutów.

Aktywność fizyczna

Jeżeli mówimy o najbardziej prawdziwych przysłowiach, to "sport to zdrowie" warto uplasować w czołówce. Należy jednak dodać, że chodzi o aktywność fizyczną przeprowadzoną w odpowiedzialny sposób. Niech nikt nie dziwi się, że po graniu w piłkę bez rozgrzewki doskwiera mu ból w okolicach lędźwi. Warto pamiętać o kilku zasadach, właściwym doborze obuwia oraz przede wszystkim świadomości własnego ciała. Nie powinniśmy go nadmiernie przeciążać, a jednocześnie przeprowadzać zbyt słabej jednostki treningowej. Trzeba także pamietać, że aktywnością fizyczną może być wyjście na spacer z przyjaciółmi czy też granie w siatkówkę plażową nad jeziorem.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.