Medycyna online, czyli zdrowotne e-porady.

20 maj 2021

W dobie pandemii koronawirusa każdy z nas zaczął bez wątpienia bardziej dbać o swoje zdrowie. Wielu z lekarzy postanowiło także umożliwić swoim pacjentom odbywanie wizyt przez Internet. Czasem osobiste stawienie się u specjalisty nie jest konieczne, aby rozwiązać problem, dlatego warto rozważyć opcję e-wizyty.

Z sercem na e-wizytę

Kłopoty z sercem nie należą do tych, które można lekceważyć. Czasem delikatne ukłucie jest objawem poważnej dolegliwości, dlatego nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Tym bardziej, że w wielu przypadkach nie musisz nawet ruszać się z domu, aby uzyskać diagnozę i odpowiednią receptę! O ile nie będzie potrzeby wykonywania specjalistycznych badań, to swój problem załatwisz całkowicie przez Internet, za pomocą e-wizyty. Jeżeli chodzi o przyjmujących online lekarzy o specjalizacji kardiolog, Wrocław czy Sopot - nie ma większego znaczenia, ponieważ możesz skorzystać z e-porady specjalisty nawet z drugiego końca kraju!

Tabletka „dzień po‟ przez Internet

Wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych rozwiązań, tak też jest w przypadku antykoncepcji. Gdy któraś z popularnych metod zawiedzie, zaczyna się panika i stres. Zupełnie niepotrzebnie! W podobnej sytuacji należy zachować zimną krew i sięgnąć po tabletkę „dzień po‟, która jest w 100% bezpieczna dla organizmu kobiety i uchroni ją przed niechcianą ciążą. To niestandardowe rozwiązanie było przez długi czas dostępne tylko w gabinecie ginekologa, jednak od niedawna istnieje już takie pojęcie, jak antykoncepcja awaryjna online. Wystarczy umówić się z lekarzem na e-wizytę, odpowiedzieć na kilka potrzebnych pytań i po kilkunastu minutach recepta trafia na nasz adres mailowy. Takie możliwości z pewnością pozwolą wielu parom na spokojny sen.

Szkoła rodzenia także w sieci

Skoro jesteśmy już przy sprawach związanych z ciążą, to warto wspomnieć o nieocenionym luksusie naszych czasów, czyli ogólnodostępnej szkole rodzenia. W dobie Internetu potrzebne kursy można oczywiście odbyć online lub skorzystać z udostępnionych w sieci materiałów wideo. Poród jest jednak w życiu par tak ważnym wydarzeniem, że zazwyczaj decydują się one na odbycie kursu stacjonarnie. Profesjonalna i rekomendowana szkoła rodzenia, Łódź czy Poznań, zawsze powinna być ogólnodostępna dla mieszkańców miasta!

Jak widać, wiele kwestii dotyczących zdrowia można w dzisiejszych czasach wyjaśnić przez Internet. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma oczywiście panująca pandemia. Należy jednak pamiętać, aby z internetowych możliwości korzystać z rozsądkiem i nigdy nie bagatelizować poważnych dolegliwości, które mimo wszystko wymagają wizyty u specjalisty,

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.