Kosmetyki dla dzieci

21 gru 2022

Odpowiednia pielęgnacja dziecka jest niezwykle istotna i ważne jest, aby podejść do tego tematu świadomie. Nie warto kupować całej masy produktów, które w rezultacie mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc, gdyż skóra dziecka jest bardzo delikatna i nie wymaga nakładu dużej ilości kosmetyków. Należy skupić się na podstawowych kosmetykach niezbędnych do codziennej higieny.

Jakie powinny być kosmetyki dla dzieci?

Należy zadbać o to, aby produkty dla dzieci były dobrane odpowiednio do ich potrzeb, a także do wieku. Powinny mieć prosty i w miarę krótki skład, który jest oparty na sprawdzonych substancjach. Należy unikać kosmetyków, w których skład wchodzą takie substancje jak: SLS, SLES, parabeny, PEG i filtry. W większości substancje te mogą powodować podrażnienia i alergie. Ważne jest, aby posiadały atest Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka, dzięki czemu mamy pewność, że są w pełni przyjazne i bezpieczne dla skóry dziecka, ponieważ musiały przejść rygorystyczne badania i testy. Oprócz tego produkty powinny być hipoalergiczne, aby zapewnić, jak największy komfort użytkowania i wykluczyć niepożądane reakcje alergiczne.

Rodzaje podstawowych kosmetyków dla dzieci

Aby dobrze zadbać o włosy i skórę głowy dziecka, należy dobrać odpowiedni szampon. Powinien on być delikatny i łagodny. Nie powinien szczypać w oczy, a także ładnie pachnieć, aby mycie głowy było przyjemnością i relaksem zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Bardzo ważne jest, by nie naruszał bariery lipidowej skóry głowy i pozostawiał ją nawilżoną i oczyszczoną. Kolejnym niezbędnym kosmetykiem są mydła dla dzieci. Można znaleźć je w postaci żelów, emulsji, w płynie, a także w kostce. Trzeba zwrócić uwagę, czy zawierają łagodne substancje myjące, aby nie podrażnić skóry. Często zawierają składnik o właściwościach natłuszczających, dzięki któremu nie ma już potrzeby używać dodatkowego produktu po kąpieli. Jeśli jednak nie używamy takiego mydła, warto stosować oliwkę lub balsam po myciu, który ma za zadanie ochronić i nawilżyć skórę.

Naturalne kosmetyki dla dzieci

Przyjazny skład zapewniający utrzymanie skóry w dobrej kondycji i zabezpieczenie przed czynnikami drażniącymi posiadają naturalne kosmetyki. Warto po nie sięgnąć, gdyż do ich produkcji mogą być stosowane jedynie produkty pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego pochodzące z certyfikowanych upraw, a dodatkowo muszą spełniać rygorystyczne normy jakości. Nie zawierają alergenów oraz substancji zapachowych, które bardzo często są przyczyną podrażnień, przez co są w pełni bezpieczne dla dzieci.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.