Koncentrator tlenu jako pomocne urządzenie w oddychaniu

17 lis 2021

Niewydolność oddechowa to stan, kiedy organizm ma problemy z samodzielnym oddychaniem, a to sprawia, że potrzebna jest płucom pomoc. Taka niewydolność bardzo często występuje w poważnych chorobach płuc oraz chorobach układu krążenia.

Koncentrator tlenu – czym jest?

To profesjonalne urządzenie, które umożliwia dostarczenie płucom powietrza ze zwiększoną dawką tlenu. Bardzo często koncentrator stosuje się w tlenoterapii. Działa w wyniku pobrania powietrza z otoczenia, a następnie absorbuje azot, przez co do płuc trafia powietrze, które zawiera aż 90% tlenu. Powietrze o takich parametrach jest nazywane tlenem medycznym. Gdzie można zakupić koncentrator tlenu. Łódź oferuje wiele hurtowni medycznych, które sprzedają takie urządzenia.

Koncentrator tlenu ma właściwości filtrujące, oczyszczające, a także nawilżające transportowane powietrze, dzięki czemu mamy pewność, że powietrze jest prozdrowotne. To, co wyróżnia takie urządzenia, to wytrzymałość, ponieważ mogą dostarczać one powietrze przez całą dobę. W trybie dobowym pacjent zazwyczaj dostaje, określą objętość tlenu na minutę, zgodnie z zaleceniami.

Koncentrator tlenu – kiedy warto go stosować?

Koncentrator tlenu jest zazwyczaj stosowany w walce z niewydolnością oddechową, chorobami układu oddechowego, układu krążenia czy chorobami nowotworowymi. Urządzenie bardzo często jest fundamentem leczenia, jak ma to miejsce w przypadku POCHP, mukowiscydozy, astmy oskrzelowej, dysplazji oskrzelowo-płucnej czy raka. Przy bardzo poważnych chorobach organizm nie ma sił samodzielnie pobierać powietrza, dlatego ważne jest jak najszybsze zamówienie koncentratu powietrza. Stosując urządzenie tego typu osoba chora, może liczyć na poprawę zdrowia i jakości życia. Tlenoterapia bardzo często stanowi część dobranej terapii po zabiegach oraz w łagodzeniu objawów alergii czy menopauzalnych. Leczenie tlenem może także poprawiać zdrowie psychiczne, dlatego urządzenie jest stosowane w trakcie leczenia depresji. Osoby borykające się z przewlekłym stresem oraz z problemami snu również z powodzeniem mogą używać koncentratu powietrza. Jak widać, koncentrator ma bardzo duże zastosowanie.

Koncentrator tlenu – jaki koncentrator tlenu wybrać?

Rynek medycznych urządzeń jest bardzo szeroki dlatego koncentratory, można zakupić w wersji stacjonarnej oraz przenośnej. Z uwagi na wydajność najczęściej są stosowane urządzenia stacjonarne. Mają one zastosowanie w szpitalach, przychodniach czy domach opieki. Przenośne z uwagi na mniejszą wagę i gabaryty wykorzystywane są do celów indywidualnych na przykład przez osoby niepełnosprawne w swoich domach.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.