Kiedy warto kupić koncentrator tlenu do domu?

18 paź 2021

Tlenoterapia jest powszechnie stosowaną metodą leczącą niewydolność oddechową w postaci przewlekłej czy ostrej. Osoby borykające się z problemami zdrowotnymi, które nie mogą zaspokoić swoich potrzeb tlenowych, powinny zaopatrzyć się w koncentrator tlenu.

Kiedy warto zaopatrzyć się w swój domowy koncentrator tlenu?

Zapotrzebowanie na koncentrator tlenu może być szczególnie wysokie w przypadku osób cierpiących na różne choroby płuc. W przypadku takich chorób zwykły spacer lub aktywność fizyczna może być męką. Dlatego warto zwiększyć dostęp do tlenu poprzez koncentrator tlenu. Aby zagwarantować dostęp do powietrza, warto się na niego zdecydować w formie przenośnej. Koncentrator tlenu zmniejsza uczucie duszności oraz pozwala pacjentom swobodnie oddychać. Korzystając z takiego urządzenia układ sercowo-naczyniowy dostaje wsparcie. Przyrząd tego typu jest niezbędny w każdym mieszkaniu, w którym domownik boryka się z przewlekłymi chorobami układu oddechowego, a także nagłymi stanami tj. niewydolność oddechowa, choroba płuc czy obecnie Covid-19.

Na co zwrócić uwagę kupując koncentrator tlenu?

Przenośny koncentrator tlenu jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy muszą przeprowadzać codzienny zabieg, a nie chcą ograniczać swojej aktywności. Zanim zdecydujemy się zakupić koncentrator tlenu najlepiej sprawdzić poszczególne opinie w internecie. Wystarczy wyszukać modelu, wpisując w przeglądarkę internetową kluczowe frazy. Na przykład, jeśli mieszkasz w Łodzi, wystarczy wpisać „koncentrator tlenu Łódź”. Urządzenia tego typu zasilane są bateriami. Przy zakupie jednak należy zwrócić uwagę na żywotność baterii. Najlepsze modele mogą dostarczać tlen nawet przez 10 godzin. Urządzenie tego typu cechuje się lekkością, ponieważ koncentrator tlenu waży jedynie 2,5 kg. Specjaliści promujący medyczne urządzenia szczególnie polecają koncentratory tlenu, które wyposażone są w kółka. Dzięki temu każdy właściciel może go przenosić. Najnowocześniejsze modele mogą być również sterowane za pomocą pilota. Jest to świetne udogodnienie dla osób z ograniczonymi ruchami.

Jak działa koncentrator tlenu?

Urządzenie tego typu działa w bardzo prosty sposób. W środku urządzenia znajduje się filtr molekularny. Do koncentratora dostaje się powietrze, które następnie przechodzi przez filtr. Dzięki temu procesowi azot zatrzymuje się w powierzchni. Tlen z domieszką azotu jest podawany przez dedykowaną kaniulę pacjentowi. Stężenie powietrza może się różnić w zależności od zakupionego modelu, jednak zawsze waha się w okolicach 90%.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.