Jak zadbać o siebie w przypadku kontuzji lub urazy?

23 maj 2021

Wbrew pozorom urazy, oraz kontuzje zdarzają się stosunkowo często i bywa, że są one niebezpieczne dla zdrowia, a w niektórych przypadkach nawet dla życia człowieka. To dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób postępować, gdy dojdzie do wypadku i do kogo należy się zgłosić. W wielu przypadkach przydatne okazują się także odpowiednio dobrane akcesoria, które odciążają chore stawy i znacząco przyspieszają ich regenerację, a w następstwie powrót do pełnej sprawności.

Kiedy istotna jest rehabilitacja?

Kiedy należy zgłosić się na rehabilitację? O tym często decyduje lekarz, choć zdarza się, że na rehabilitację zgłaszają się również osoby, które po prostu odczuwają dyskomfort związany z układem ruchowym i chcą ćwiczyć pod okiem specjalisty, który pomoże im rozwiązać ten problem. Oczywiście w obydwu przypadkach jest to doskonały pomysł. Gdzie przeprowadzona może zostać profesjonalna rehabilitacja? Legnica to jedna z polecanych lokalizacji, choć zawsze warto sprawdzać po prostu miejsca najbliżej domu, oraz ich opinie i doświadczenie pracujących tam osób, aby mieć pewność, że uzyska się fachową pomoc.

Poduszki ortopedyczne - dobry wybór również dla malucha

Poduszki ortopedyczne zawsze są polecanym dodatkiem, który pomaga zminimalizować dolegliwości bólowe, a także zadbać o odpowiednią postawę, czy ułożenie ciała. Jest to istotne również w przypadku najmłodszych i z tego powodu warto zwrócić swoją uwagę także na poduszki ortopedyczne dla dzieci. Poduszka ortopedyczna dla niemowląt w dużej mierze wpływa na prawidłowe ułożenie ciała niemowlaka i tym samym na zachowanie odpowiedniej postawy. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku najmniejszych dzieci, które jeszcze nie siadają samodzielnie. Warto wybierać poduszki najwyższej jakości, zwłaszcza te, które przy okazji są antywstrząsowe. Będzie to trafionym wyborem na przykład podczas podróży samochodem.

Odpowiednio dobrane obuwie medyczne - jakie ma plusy?

W przypadku kontuzji lub urazu duże znacznie ma nie tylko szybka pomoc medyczna, czy rehabilitacja, ale również odpowiednio dobrane obuwie medyczne. Liczy się to zwłaszcza w przypadku kończyn dolnych. Najlepszym wyborem będą odpowiednio dobrane buty. Obuwie medyczne męskie z reguły ma amortyzującą podeszwę, co sprawia, że spacerować w nich można po każdej nawierzchni. Oprócz tego dopasowane są one do potrzeb stopy, oraz usztywniają lekko staw skokowy, co nie tylko chroni przed ewentualnymi skręceniami, ale także usztywnia go, jeśli już wcześniej doszło do niebezpiecznego skręcenia.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.