Jak prawidłowo dbać o tkaniny? Podpowiadamy!

17 sty 2023

Od kiedy w niemal każdym domu gości pralka automatyczna, pranie wydaje się niezwykle prostą czynnością. Czy jest tak naprawdę? Bez wątpienia to urządzenie znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie, nie należy jednak zapominać o kilku zasadach, dzięki którym nasze tkaniny będą zawsze w idealnym stanie.

Zadbaj o odpowiedni zapach swoich ubrań

Niezależnie od tego, czy pierzesz odzież roboczą, ubrania codzienne, czy te, które członkowie Twojej rodziny noszą na sportowe treningi, może zdarzyć się, że nawet po starannym wypraniu nie będą one zachwycać swoim zapachem. Może być to spowodowane zarówno nieodpowiednim czyszczeniem pralki, jak i niewłaściwym procesem płukania. Jak temu zaradzić? Z pomocą przyjdą płyny do płukania. Ilość dostępnych produktów na rynku zachwyca, dzięki czemu z łatwością znajdziesz ten, który będzie dobry dla tkanin, jakie pierzesz w pralce, a ich zapach będzie utrzymywał się w Twojej przestrzeni przez długi czas.

Detergenty do prania – na co trzeba zwrócić uwagę?

Twoje czarne koszulki stały się szare, a ulubione białe koszule swoim kolorem bardziej przypominają stare szmatki, które leżą zapomniane gdzieś w garażu? Większość osób niestety spotkała się z tym problemem. Aby dobrze temu zaradzić, przed praniem trzeba starannie wybrać proszek, który zadba o kolor naszych tkanin. Na rynku nie brakuje detergentów, które dopasujesz do kolorowego, czarnego, jak i białego prania. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko odświeżyć dane tkaniny i pozbyć się niechcianych plam, ale i zadba o właściwe utrzymanie koloru naszych ubrań. Piorąc w pralce automatycznej swoje ulubione ubrania, warto więc pamiętać o tym, aby używać detergentów, które są nie tylko odpowiednie dla materiału, z którego zostały uszyte, ale i dobrze wpływały na ich kolor.

Temperatura prania – nie zapomnij, by dobrze ją dobrać

Rzadko zdarza się, że większość ubrań obecnych w szafie uszyte jest z tych samych materiałów, szczególnie jeśli w domu mieszka wiele osób. Aby nie zniszczyć ubrań podczas prania, zwróć uwagę na to, co zostało umieszczone na ich metkach. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat tego, w jakiej temperaturze możesz prać dane ubrania w pralce automatycznej, czy też musisz robić to ręcznie, czy można ubranie to suszyć w suszarce, oraz czy można prasować je w dowolnej temperaturze. Dzięki temu struktura Twoich ubrań pozostanie w niezmienionym stanie przez długi czas, a Ty, jak i cała Twoja rodzina będziecie cieszyć się ulubionymi elementami garderoby przez wiele lat.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.