Jak poradzić sobie z wadami postawy?

27 sie 2021

Siedzący tryb życia spowodowany bardzo dużą liczbą osób pracujących przed komputerem może mieć duże konsekwencje dla naszego zdrowia. Wiele osób zwraca bardzo dużą uwagę przede wszystkim na układ wzrokowy i konieczność regularnych wizyt u optyka. Nie należy również zapominać o problemach z kręgosłupem oraz całym odcinkiem lędźwiowym.

Porada specjalisty

Istnieje mnóstwo sposobów na zniwelowanie złego stanu swojego ciała. Regularne rozciąganie się, joga na zorganizowanych zajęciach lub w domowym zaciszu, a nawet codzienny spacer trwający kilkadziesiąt minut z pewnością mogą polepszyć naszą sytuację zdrowotną. Czasami jednak nawet regularność oraz właściwy tryb życia nie pomagają. W takich przypadkach trzeba poprosić o pomoc ludzi, którzy kilkanaście lat kształcą się w zakresie "naprawiania" ludzkiego ciała. Kimś takim może być profesjonalny masażysta lub fizjoterapeuta. Legnica, Kluczbork, Częstochowa - w wielu polskich miastach, nawet niekoniecznie tych największych, znajdziemy specjalistów właśnie w tym zakresie.

Odpowiedni sprzęt

Oczywiście nasza aktywność ma kapitalne znaczenie dla stanu naszego ciała. Zdarzają się jednak sytuacje, w których ciało nie będzie funkcjonować prawidłowo bez właściwych narzędzi. Możemy ich używać niemal w każdym momencie dnia. Czymś takim może być ergonomiczne krzesło, które fantastycznie sprawdza się w momencie, kiedy spędzamy około ośmiu godzin każdego dnia przy biurkiem. W czasie snu bardzo pomaga poduszka modelująca głowę, której ustawienie w nocy znacząco wpływa na całe ciało i nasze samopoczucie od samego rana. Jeżeli chodzi o wykonywanie ćwiczeń, bardzo dobrym pomysłem do domowej rehabilitacji jest specjalna rolka. Służy ona do masażu wielu partii mięśni, zarówno ich dolnych partii, jak również pleców i ramion.

Zacznijmy od podstaw

Jeżeli na czymś nie należy oszczędzać, to właśnie na zdrowiu. Jeżeli chodzi o jakiekolwiek wady postawy lub bóle mięśniowe, bardzo duży wpływ mają na to buty oraz materac, na którym każdego dnia śpimy. I tak właśnie powinniśmy dobierać je w taki sposób, aby móc każdego dnia cieszyć się jak największym komfortem. Obuwie medyczne męskie świetnie sprawdzi się do korelowania jakichkolwiek problemów z plecami i znakomicie sprawdzi się dla osób, które preferują pracę zdalną. Wybór materaca nie powinien kończyć się na spojrzeniu na cenę. Niektórzy z nas lepiej czują się na miękkich materacach, a inni wolą twardsze modele. Jeżeli nie jesteśmy pewni wyboru, powinniśmy skontaktować się z fizjoterapeutą.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.