Jak nie dać się zimowej chandrze?

30 gru 2022

Pogoda za oknem i brak słonecznej pogody mogą powodować obniżenie nastroju. Jeżeli szukasz sposobów, które pomogą Ci w uzyskaniu lepszego samopoczucia zimową porą - poniżej prezentujemy garść wskazówek, które powinny spowodować, że zimowa chandra ominie Cię szerokim łukiem!

Aromaterapia w domu to podstawa!

Warto na początku wspomnieć o korzyściach, jakie wynikają ze stosowania olejków eterycznych. Ich dobroczynna moc jest znana ludzkości już od dawna. Oferują zdecydowanie więcej niż piękny zapach - stosowano je w celach leczniczych. Każdy z olejków wykazuje inne właściwości, można nim smarować np. skronie lub dodawać kilka kropel do kąpieli. W ramach omawianego tematu nie sposób nie przytoczyć dobrodziejstw wynikających ze stosowania olejku pomarańczowego. Już kilka kropel w kominku zapachowym pozwoli wypełnić Twoją przestrzeń pięknym cytrusowym zapachem. Jeżeli chcesz zacząć swoją przygodę z aromaterapią w domu - warto wyposażyć się m.in. w olejek pomarańczowy. Wykazuje on bowiem właściwości poprawiające nastrój i antydepresyjne.

Opracuj relaksacyjne rytuały

W natłoku codziennych obowiązków możemy zapominać o tym, aby wygospodarować przyjemności tylko dla siebie. W pędzie życia zarówno zawodowego jak i w ramach prywatnych zobowiązań tak mocno skupiamy się na realizacji zadań, że niejednokrotnie nie dostrzegamy sygnałów ostrzegawczych, które wysyła nam nasz organizm. Senność, problemy z z koncentracją, trudności z zasypianiem, przemęczenie - to wszystko może świadczyć o przemęczeniu naszego organizmu. Jak powszechnie wiadomo o wiele lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego leż warto wygospodarować w swoim planie zadań czas na przyjemności. Relaksacyjny masaż, kąpiel z olejkami, czas spędzony z kawiarni przy kubku ulubionej kawy, spacer za miastem na łonie natury - to wszystko stanowi przykłady aktywności, które pomogą Ci się zresetować. Troska o swój dobrostan na pewno zaprocentuje w przyszłości i będzie mieć korzystny wpływ na Twoje samopoczucie.

Trzymaj się ustalonego planu

Kiedy już opracujesz swój plan przyjemności i relaksu - konieczne będzie to, aby trzymać się go tak samo pilnie jak codziennych obowiązków. Troska o zachowanie balansu między pracą a przyjemnościami na pewno pomoże w zachowaniu Twojego samopoczucia w dobrej formie. Zadbaj o siebie - nikt nie zrobi tego lepiej niż Ty sam! Okres zimowy wcale nie musi być tożsamy z marazmem i stagnacją. Od Ciebie zależy, jak zaplanujesz ten czas i czy będzie on dla Ciebie przyjemnym okresem w ciągu roku. Od której z zasugerowanych sposobów zaczniesz w pierwszej kolejności?

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.