Jak być aktywnym przez cały rok?

12 cze 2021

Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto zadbać o to, aby być aktywnym przez cały rok, zarówno latem, jak i zimą. Zmienna pogoda nie zawsze pozwala nam na uprawianie naszego ulubionego sportu. Warto zatem znaleźć alternatywę i dostosowywać ruch do pogody i warunków atmosferycznych. Jak być aktywnym przez cały rok?

Aktywność latem

Latem, gdy panuje piękna, słoneczna pogoda, o wiele łatwiej jest ruszyć się z kanapy i podjąć aktywność fizyczną. Jednak duża ilość pracy i codzienne obowiązki sprawiają, że niekiedy potrzebujemy motywacji. Aby czerpać radość z uprawiania sportu, warto zastanowić się nad tym, co sprawi nam największą przyjemność. Jeśli uwielbiamy kontakt z naturą, świetnym rozwiązaniem mogą okazać się wycieczki rowerowe. To również okazja na zaangażowanie rodziny do aktywności. W wyborze rowerów, odpowiednich do wzrostu, wieku i podłoża pomoże sklep rowerowy. Wrocław, Warszawa, Kraków – w wielu miastach w Polsce znajdziemy stacjonarne sklepy z kompetentną obsługą. Latem, idealną aktywnością fizyczną może okazać się również bieganie, jazda na rolkach, kajakarstwo czy spacery po górach. Metodą prób i błędów z pewnością znajdziemy coś dla siebie!

Aktywność zimą

Zimą, gdy pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia z domu, o wiele ciężej jest być aktywnym. Jednak ta pora roku daje nam możliwości na uprawianie sportów typowo zimowych. Świetnym pomysłem na aktywność fizyczną dla całej rodziny jest jazda na nartach lub snowboardzie. Pobyt w górach połączony ze sportami zimowymi to strzał w dziesiątkę. Wystarczy jedynie wypożyczyć lub kupić odpowiedni sprzęt, jak kurtki, narty czy deski snowboardowe. Sklep sportowy, w którym znajdziemy wszelkie potrzebne rzeczy jest dostępny w galeriach handlowych. Jeśli uprawianie sportu na zewnątrz do nas nie przemawia, to świetnym pomysłem może okazać się siłownia, basen czy squash.

Jak się zmotywować?

Niekiedy, bardzo ciężko jest się zmotywować do regularnej aktywności fizycznej. Ciężki dzień w pracy, codzienne obowiązki lub pogoda mogą wpływać na nasze samopoczucie i zdarza się, że nie mamy już energii. Dlatego aktywność fizyczną warto zaczynać małymi krokami. Na początek wystarczy niewielka ilość ruchu, przez dwa dni w tygodniu. Stopniowo możemy zwiększać częstotliwość. Dzięki temu nie zniechęcimy się już na samym początku. Jeśli wybierzemy swój ulubiony rodzaj sportu, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Gogle Arctica do jazdy na nartach, buty do biegania czy sportowe ubrania – z pewnością będziemy chcieli wypróbować nowo kupione akcesoria podczas aktywności fizycznej.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, aby zachować zdrowe ciało i umysł. Możliwości uprawiania sportu jest wiele, niezależnie od pory roku. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.