Generalne sprzątanie domu – jak się przygotować, by nie zwariować?

20 wrz 2021

Generalne porządki robimy głównie przed wielkimi wydarzeniami – Boże Narodzenie, Wielkanoc, impreza urodzinowa itd. i chociaż zwiastują piękne wydarzenie i czas, który spędzimy z rodzina i przyjaciółmi, potrafią dać nam w kość. Dzieje się tak, bo z reguły wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, a w efekcie mieszkanie sprzątamy bardzo niedokładnie i chaotycznie. Jak temu zapobiec? Jak przygotować się do większych porządków? O tym przeczytacie poniżej.

Generalne sprzątanie domu – przygotuj akcesoria do sprzątania

Nie mając odpowiedniego sprzętu oraz środków czystości, niewiele jesteśmy w stanie zdziałać. Zanim jeszcze w ogóle zaczniemy planować porządki zróbmy listę zakupów, na której znajdą się wszystkie niezbędne akcesoria. Zakupy najprościej jest zrobić w jednym, sprawdzonym miejscu. Hurtownia chemii gospodarczej oferuje szeroki wybór płynów, proszków, mydeł pochodzących od najlepszych producentów. Atutem tego miejsca jest na pewno to, że zakupy zrobimy online i dostaniemy je pod same drzwi. To duża wygoda, zwłaszcza jeżeli mamy sporo rzeczy do kupienia. Gdy posiadamy już wszystkie środki czystości, możemy planować sprzątanie.

Generalne sprzątanie domu – działaj według harmonogramu

Jeżeli wiemy, że niebawem będziemy chcieli zaprosić rodzinę i znajomych, musimy przygotować na tę okoliczność nasze cztery kąty. Warto zacząć działać z dużym wyprzedzeniem. Porządki możemy rozpocząć już miesiąc wcześniej. Na pierwszym miejscu powinniśmy zadbać o umycie tego co najtrudniejsze. Podstawą są okna, bo zajmują najwięcej czasu, a ich wyszorowanie często nie należy do najprostszych zadań. Do tego musimy wybrać również ładną pogodę, a zwłaszcza zimową porą może to wcale nie być takie proste zadanie. Następnie możemy wyczyścić wszystkie drzwi, klamki, gniazdka oraz ściany. Uporządkować ubrania w szafach i posprzątać półki. Łazienka powinna być umyta z odpowiednią starannością. Kuchnię warto zostawić na koniec, bo często przed samym wydarzeniem przygotowujemy jeszcze posiłki oraz napoje.

Generalne sprzątanie domu – nie zostawiaj go na ostatnią chwile!

Gdy za porządki weźmiemy się z odpowiednim wyprzedzeniem i dokładnie się do nich przygotujemy, ominie nas stres i robienie wszystkiego na ostatnią chwilę. Dlatego warto stworzyć harmonogram i codziennie poświęcić 30 minut na sprzątanie domu. Dzięki temu nie będziemy odczuwać zmęczenia i natłoku obowiązków, a nasze cztery kąty będą lśniły czystością. Pamiętajmy także o chemii gospodarczej i przyrządach do sprzątania.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.