Gdzie najlepiej robić zakupy?

23 gru 2021

Ze względu na szalejącą inflację w ostatnich miesiącach niemal każdy artykuł przeżywa znaczącą podwyżkę swojej ceny. Chociaż nie widzimy tego na pierwszy rzut oka, to jednak po głębszej analizie swoich wydatków zauważymy pewne zmiany, i to wcale nie na lepsze. W jaki sposób dokonywać zakupów, w których zgadzać się będzie zarówno cena, jak i jakość?

W dużych gramaturach

Niemal wszystkie produkty w większych opakowaniach kosztują mniej, niż ich małe odpowiedniki. Ma to oczywiście związek z kwestiami logistycznymi oraz łatwością w pakowaniu produktów. Bez wątpienia chcielibyśmy oszczędzać w taki sposób, jednak nie zawsze ma to sens. Kupowanie dużej liczby produktów o krótkim terminie ważności sprawia, że część jedzenia może się zmarnować. Ma to fatalne skutki nie tylko dla naszego portfela, ale również ogólnie dla społeczeństwa. Co warto kupować w dużych gramaturach? Z pewnością warto zastanowić się nad ryżem, makaronem czy kaszą. Nie można również zapominać o specyfikach do prania oraz sprzątania. Hurtownia chemii znakomicie nada się właśnie do takich zakupów.

Z pierwszej ręki

Czasami jednak chcemy wydać kilka złotych więcej, aby otrzymać doskonałej jakości produkt. Można to zauważyć przy porównaniu osiedlowej piekarni z wielkim dyskontem. Trudno uwierzyć w to, że sprzedająca od trzydziestu lat pani za ladą faszeruje pieczywo niezdrowymi konserwantami. A jednak jej chleb żytni smakuje o wiele lepiej, niż ten dostępny w supermarkecie. Podobnie rzecz ma się z warzywami i owocami, a także mięsem. Przy stosunku ceny do jakości takie porównanie wcale nie wychodzi gorzej dla osiedlowych sklepów. Czasami zdarza się nawet, że tamtejsze stawki w żaden sposób nie ustępują wielkim sklepom. Jeżeli szukamy wysokiej jakości produktów w odpowiednich cenach, warto wejść w głąb osiedla i poszukać przepysznych, starannie dobranych artykułów.

Łowcy okazji

Ze względu na wygodę oraz dostępność wszystkich niezbędnych produktów w jednym miejscu, najczęściej zaglądamy do supermarketów. To właśnie tam mamy to, czego potrzebujemy nie tylko na dzisiejszą kolację, ale także na kilka następnych dni. Skoro tak, to dlaczego nie zaoszczędzić kilkudziesięciu złotych w skali miesiąca? Można to zrobić w bardzo łatwy sposób. Wystarczy uważnie śledzić gazetki promocyjne, które posiada niemal każdy supermarket. Warto zapoznać się z terminarzem promocji - zazwyczaj jednego dnia rozpoczynają się przeceny i trwają przez cały tydzień lub do wyczerpania zapasów.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.