Co przyda się w każdym salonie kosmetycznym?

4 lis 2021

Są takie meble i akcesoria, których, z całą pewnością nie może zabraknąć w żadnym salonie kosmetycznym. Warto sprawdzić, jaką pełnią rolę i dlaczego są aż tak istotne. Nie da się ukryć, że znacząco ułatwiają one codzienną pracę w salonie i wykonywanie zabiegów, a także pozwalają klientkom poczuć się komfortowo. Poniżej trzy akcesoria, które mają w tej branży naprawdę ogromne znaczenie!

Do czego przyda się frezarka kosmetyczna?

Z całą pewnością frezarka kosmetyczna to jeden z najważniejszych akcesoriów, z których korzysta się przy wykonywaniu profesjonalnego manicure. Służy ona przede wszystkim do sprawnego usuwania manicure hybrydowego, żelowego i akrylowego, a także będzie niezastąpiona podczas przygotowania płytki paznokcia pod nałożenie lakieru. Obecnie na rynku do wyboru jest bardzo dużo rodzajów frezarek, co sprawia, że jak najbardziej można dopasować taką, która będzie lekka i łatwa w użyciu, a na dodatek będzie świetnie leżeć w dłoni. Do zestawu powinny być dołączone dodatkowe frezy umożliwiające każdy typ pracy.

Akcesoria obowiązkowe przy depilacji woskiem

Depilacja woskiem jest obecnie jedną z najchętniej wybieranych form depilacji. Zwłaszcza przed wakacyjnymi wyjazdami. Dlaczego? Ponieważ daje długotrwałe efekty, a włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach, co pozwala na długotrwałe cieszenie się gładką i miękką skórą. Oczywiście, aby móc prawidłowo rozpuścić wosk i utrzymać go w optymalnej temperaturze, bardzo ważne będzie to, aby zainwestować w wysokiej jakości podgrzewacz do wosku. To właśnie on doskonale rozpuszcza wosk w granulkach lub w puszce i sprawia, że ma on przyjemną konsystencję, w sam raz do nałożenia od razu na depilowane miejsce. Dodatkowo uniemożliwia poparzenie się, ponieważ pozwala utrzymać optymalną temperaturę bezpieczną dla skóry.

Przenośne fotele kosmetyczne

Kolejnym bardzo ważnym elementem, tym razem samego wystroju salonu kosmetycznego, jest przenośny fotel kosmetyczny. Bardzo wygodny i funkcjonalny, umożliwiający wykonywanie zabiegów różnego rodzaju, od depilacji, po manicure i pedicure. Istotne jest to, aby wybrać fotel wysokiej jakości, który będzie posiadał różne poziomy wysokości. W ten sposób o wiele łatwiej będzie można nim sterować. Jest to strzał w dziesiątkę, zarówno dla klientek, które mogą poczuć się w pełni komfortowo, jak i dla kosmetyczek, które w ten sposób mają o wiele bardziej ułatwioną pracę. Duży wybór tego typu foteli sprawia, że na pewno uda się dobrać coś wyjątkowego do każdego gabinetu kosmetycznego.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.