Aromaterapia - sposób na relaks!

23 lis 2022

Od dawna wiadomym jest, że olejki eteryczne mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i nastrój. Możliwości ich zastosowania jest wiele, ale efekt podobny. Wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i pozwalają nam się zrelaksować, działając kojąco na zmysły węchu. Sprawdź pomysły na relaks z wykorzystaniem olejków eterycznych.

Olejki eteryczne, a sauna

Sauna to zawsze doskonały sposób na relaks i odprężenie. Jednak nie tylko wysoka temperatura odgrywa tutaj dużą rolę. Jeśli zastosujemy odpowiednie, naturalne olejki do sauny, przebywanie w niej może okazać się jeszcze bardziej korzystne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jak połączyć saunowanie z aromaterapią? Olejki eteryczne dodaje się do wody, którą polewa się rozgrzane kamienie. Dzięki temu uwalnia się intensywny, naturalny zapach. Olejki stosowane w saunie mogą  działać leczniczo na ciało, umysł i duszę. Zapewnią kojące, relaksujące doznania, które mogą pomóc zmniejszyć poziom stresu i niepokoju, jednocześnie poprawiając nastrój i spojrzenie na życie.

Zastosowanie aromaterapii w masażu

Aromaterapię możemy zastosować również w masażu. Masaż aromaterapeutyczny to jedna z najprzyjemniejszych metod relaksacji. Olejki eteryczne podczas masażu wnikają w głąb skóry. Dodatkowo, uwalniane podczas masażu zapachy poprawiają nam nastrój i samopoczucie. Masaż atomaterapeutyczny niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pomaga nam się zrelaksować, likwiduje stres i negatywne emocje. Dodatkowo, działa dobroczynnie na skórę, jest pomocny w walce z cellulitem i może przyczyniać się do redukcji tkanki tłuszczowej. Wspiera również nasz układ immunologiczny. Niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego olejku. Wybór jest ogromny, a każdy z olejków posiada inne właściwości. Do masażu najczęściej wybiera się olejek lawendowy, cytrynowy, różany, melisowy czy bergamotowy. Oczywiście warto wspomnieć również o przeciwskazaniach do masażu aromaterapeutycznego, jak uczulenia, epilepsja, ciąża czy świeże skaleczenia. Jeśli jednak nie posiadasz żadnych przeciwwskazać, to połączenie masażu z aromaterapią z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę!

Aromaterapia w domu

Aromaterapię możemy stosować również na co dzień, w domu. W tym przypadku sprawdzą się różnego rodzaju kominki i dyfuzory, z których pomocą rozprzestrzenimy zapach olejku po całym pomieszczeniu. Zapachy pomagają nam się zrelaksować i odpocząć, ale również mają właściwości lecznicze. W tym celu warto wybrać odpowiednie olejki eteryczne. Sklep internetowy to idealne miejsce, aby zaopatrzyć się w naturalne olejki od sprawdzonych producentów. Na przykład olejek eukaliptusowy lub cynamonowy doskonale sprawdzi się w przypadku przeziębienia. Mogą być pomocne w walce z kaszlem lub katarem. Aromaterapia w domu to sposób na odpoczynek, ale też zadbanie o swoje zdrowie!

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.