3 pomysły na domową aromaterapię

24 lis 2022

Aromaterapia ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Pomaga nam się odstresować, zrelaksować i wyciszyć. Działa również pozytywnie na nasze zdrowie. Co warto wiedzieć o aromaterapii i jak stosować olejki eteryczne w domu? Dowiesz się w tym artykule.

Dyfuzor - sposób na skuteczną aromaterapię

Aromaterapia w domu może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie oraz skórę. Warto jednak wiedzieć, jak odpowiednio korzystać z olejków eterycznych w domu, aby w pełni wykorzystać ich potencjał. Jednym z najpopularniejszych i skutecznych rozwiązań jest korzystanie z dyfuzora. To specjalne urządzenie, które rozprasza piękny zapach olejków po całym pomieszczeniu. W przeciwieństwie do świec zapachowych zawierających syntetyczne aromaty, dyfuzor uwalnia do powietrza oczyszczające cząsteczki, które są w pełni naturalne, bez szkodliwych chemikaliów. Popularne podgrzewacze na świeczkę obniżają właściwości olejków, dlatego dyfuzor to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Taka domowa aromaterapia poprawia nastrój, łagodzi stres i wpływa pozytywnie na układ oddechowy. Niektóre olejki, na przykład eukaliptusowy mogą łagodzić objawy kaszlu i przeziębienia.

Relaksująca kąpiel aromaterapeutyczna

Kąpiel to kolejny sposób na domową aromaterapię. Jak zatem przygotować taką relaksującą i leczniczą kąpiel? Do wanny z ciepłą wodą wystarczy dodać kilka kropel ulubionego olejku. Za pomocą pary wytwarzającej się pod wpływem ciepłej wody, piękny zapach rozprzestrzenia się po całej łazience. Działa pozytywnie na nasz układ oddechowy i pozwala się w pełni zrelaksować. Dodatkowo, kąpiel z olejkami eterycznymi pozytywnie wpływa na stan i wygląd skóry. Może również łagodzić bóle mięśni i stawów oraz dolegliwości krążeniowe. Do kąpieli aromaterapeutycznej doskonale sprawdzą się takiej olejki, jak lawendowy lub różany.

Masaż z olejkami eterycznymi

Masaż z olejkami eterycznymi jest niezwykle skuteczny. Pozwala łagodzić bóle mięśni, stawów, a także działa pomaga się zrelaksować. Jak przygotować olejek do masaży? Najlepszym sposobem będzie połączenie naturalnego oleju roślinnego, na przykład kokosowego z kilkoma kroplami olejku eterycznego. Tak przygotowany olejek nacieramy w wybrane miejsca na ciele. Na początek warto wybrać podstawowe i najbardziej uniwersalne zapachy, jak lawenda, mięta, cytryna lub oregano. Masaż z olejkami eterycznymi z pewnością pozwoli zmniejszyć uczucie stresu, wyciszyć się i po prostu cieszyć się chwilą.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.